Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 10.00 - 16.00

Svingels Allé 134900 Nakskov

Villa

3/1 rum
88 m²
E
875.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
49206316
Boligareal
88 m²
Kælder
88 m²
Vægtet areal
126 m²
Rum/værelser
3/1
Grundareal
1.068 m²
Antal etager
1
Byggeår
1936
Energimærke
E
Liggetid
7 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.472 kr.
Pris/m²
6.944 kr.
Pris
875.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
45.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
4.827 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
3.827 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
17,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.274 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.482 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.416 kr./md.
Antal folkeskoler
6
Gns. klassekvotient
20,8

Attraktiv bolig med funktionel kælder

På en rolig og børnevenlig adresse finder I denne hyggelige bolig. Beliggenheden er særdeles attraktiv med kort afstand til både indkøb, institutioner og skoler, samtidig med at I har skøn natur lige i nærheden. Her er gode muligheder for gåture, leg og udeliv – perfekt for familien, der ønsker en tryg og naturnær hverdag.
Boligen rummer 88 veldisponerede kvadratmeter, som i praksis føles større takket være den gode planløsning og de mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der. Hertil kommer en særdeles funktionel kælder ligeledes på 88 m2 hel, der giver masser af ekstra plads i hverdagen. Kælderen byder på flere gode og anvendelige rum (ikke godkendt til beboelse), som kan indrettes efter behov – hvad enten det er til hobbyrum, hjemmekontor, opbevaring eller plads til overnattende gæster. Her finder I også et stort badeværelse, som gør kælderen endnu mere praktisk.
Udenfor venter en dejlig grund på 1.068 m2, hvor der er god plads til både leg, afslapning og haveprojekter. Her kan børnene boltre sig frit, mens de voksne nyder de rolige omgivelser og de mange muligheder for at skabe hyggelige opholdssteder i haven.