Åbent hus (kræver tilmelding)
14. maj kl 10.00 - 17.00

Georgsgade 1015000 Odense C

Villa

7/6 rum
180 m²
B
5.995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
50204890
Boligareal
180 m²
Vægtet areal
184 m²
Rum/værelser
7/6
Grundareal
564 m²
Antal etager
1
Byggeår
1900
Ombygget
2002
Energimærke
B
Liggetid
5 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.428 kr.
Pris/m²
32.582 kr.
Pris
5.995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
300.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
32.457 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
26.076 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
5,7
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.631 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.464 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.294 kr./md.
Antal folkeskoler
32
Gns. klassekvotient
22,0

Skøn villa, ind­flyt­nings­klar og med hele 180 kvm bolig i 2 plan

Georgsgade 101 er for dig, der vil bo midt i byen – uden at gå på kompromis med ro, plads og privatliv.
Herfra er der få minutters gang til Odenses pulserende byliv med caféer, spe­ci­al­bu­tik­ker og kulturelle oplevelser. Letbanen, indkøb, grønne områder og byens bedste faciliteter ligger lige om hjørnet, og samtidig er der kort afstand til både skoler og dag­in­sti­tu­tio­ner.
En beliggenhed, der gør hverdagen nem – og weekenden endnu bedre.
Ejendommen byder på en sydvendt have, hvor solen kan nydes fra morgen til aften. Haven er anlagt med flere ter­ras­se­mil­jø­er, der skaber naturlige zoner til både afslapning, spisning og samvær.
Her får du en sjælden kombination af byliv og privat uderum – perfekt til både rolige stunder og sociale sammenkomster.
Derudover får du: 3 par­ke­rings­plad­ser – en luksus i Odense C, egen garage og praktisk udhus med va­ske­fa­ci­li­te­ter
Du træder ind i en bolig, der rammer dig med det samme. Lys, rum og stemning går op i en højere enhed – og det mærkes fra første skridt. Opholdsrummene åbner sig naturligt og giver en sjælden fornemmelse af luft og flow.