Fremvisning
Book en fremvisning

Brenderupvej 8, Gl Brenderup5464 Brenderup Fyn

Villa

5/6 rum
182 m²
F
965.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
55802270
Boligareal
182 m²
Kælder
72 m²
Vægtet areal
210 m²
Rum/værelser
5/6
Grundareal
1.276 m²
Antal etager
1
Byggeår
1935
Ombygget
1972
Energimærke
F
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.640 kr.
Pris/m²
4.595 kr.
Pris
965.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
50.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
5.271 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
4.212 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,8 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
6,8
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.827 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.205 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.183 kr./md.
Antal folkeskoler
12
Gns. klassekvotient
21,1

RØDSTENSVILLA MED GOD PLADS OG MULIGHEDER.

I et roligt og familievenligt kvarter i Brenderup udbydes denne klassiske rødstensvilla, beliggende på en stor grund på 1.276 m². Her får du en rummelig bolig med solide rammer og et oplagt udgangspunkt for at skabe dit drømmehjem.

Ejendommen fremstår velholdt med et nyere betontegltag, hvilket giver en god og tryg base. Indvendigt er boligen flere steder i original stand, hvilket giver mulighed for at modernisere efter egne ønsker og behov – i et tempo, der passer dig.

Boligen rummer i alt 182 m² bolig samt 72 m² kælder og byder på en funktionel og fleksibel indretning, der egner sig perfekt til den pladskrævende familie. Villaen indeholder i stueplan, Entré med adgang til fordelingsgang, to gode værelser – heraf det ene med karnap – et badeværelse med bruseniche samt et praktisk bryggers. Hertil kommer et rummeligt køkken og en stor, lys stue med udgang til haven og en dejlig delvist overdækket terrasse. 1 sal med badeværelse med badekar, et soveværelse samt tre yderligere værelser. Det ene værelse har udgang til altan, og to af værelserne har gennemgang, hvilket giver fleksible an­ven­del­ses­mu­lig­he­der.