Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 09.00 - 16.00

Svendborgvej 675750 Ringe

Villa

4/2 rum
87 m²
D
1.595.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
57504928
Boligareal
87 m²
Kælder
25 m²
Vægtet areal
99 m²
Rum/værelser
4/2
Grundareal
690 m²
Antal etager
1
Byggeår
1947
Energimærke
D
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.274 kr.
Pris/m²
16.111 kr.
Pris
1.595.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
80.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
8.671 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
6.901 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,1 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
8,5
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.013 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
2.938 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.371 kr./md.
Antal folkeskoler
9
Gns. klassekvotient
20,2

Tæt på byens mange faciliteter

Velkommen til Svendborgvej 67 - En bolig med god beliggenhed i Ringe by. Her har I mulighed for at komme let til byens mange faciliteter. Samtidig kan I nyde en dejlig udsigt og et fantastisk lysindfald i boligens opholdsrum.

Boligen byder på 87 gode m2 i delvist forskudt plan, som skaber et meget charmerende udtryk samt 25 m2 i kælderen, som giver gode an­ven­del­ses­mu­lig­he­der.

Træder indenfor i en fin entre og herfra finder man let adgang til det serapate køkken. Et absolut velholdt, lyst dejligt køkken med alt hvad der er brug for. 2 sammenhængende stuer, adskilt af dobbelt fransk dør og med god mulighed for indretning af spiseafdeling og hyggelig opholdsstue. Begge stuer er med helt fantastisk lysindfald og udsigt over byens tage. Ønsker man køkkenalrum, ekstra værelse eller hjemmekontor, så er der rid mulighed for at ændre indretningen. Boligens forskudte plan leder jer med trapper op til væ­rel­ses­af­de­lin­gen. Et rummeligt soveværelse med direkte adgang udgang til terrasse. Nyere badeværelse med fine klinker og et ekstra værelse. I kælderplan er der egen indgang, bryggers med plads til va­ske­fa­ci­li­te­ter, større opbevaringsrum samt et rum som kan anvendes som disponibelt rum eller viktualierum.