Fremvisning
Book en fremvisning

Surreroj 29, Bylderup6372 Bylderup-Bov

Villa

4/3 rum
113 m²
C
935.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
62305770
Boligareal
113 m²
Vægtet areal
121 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
764 m²
Antal etager
1
Byggeår
1977
Energimærke
C
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.152 kr.
Pris/m²
7.727 kr.
Pris
935.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
50.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
5.126 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
4.103 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,6 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
7,8
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.017 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.273 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.252 kr./md.
Antal folkeskoler
19
Gns. klassekvotient
19,2

Velindrettede familievilla.

Beliggende på den rolige villavej Surreroj finder du denne velindrettede familievilla, smukt omkranset af en høj hæk, der skaber en skøn, lukket og ugeneret have. Her er der virkelig tænkt på udelivet – sælgerne har indrettet et dejligt terrassemiljø med stor overdækket terrasse og et indbydende wellnessområde med vildmarksbad, udebruser og tøndesauna. Et oplagt sted at slappe af og nyde hverdagen. Derudover får du to carporte samt et isoleret værksted/redskabsrum.

Indendørs byder boligens 113 m² på en funktionel og indbydende planløsning. Du træder ind i et praktisk bryggers med laminatgulv, lyst listeloft, skydeskabsvæg og plads til både vaskemaskine og tørretumbler. Køkkenet fremstår hyggeligt med nyere skabslåger fra ca. 2024 og ligger i åben forbindelse med alrummet – et naturligt samlingspunkt for familien. Herfra er der videre adgang til den lyse stue med laminatgulv, lyst listeloft, brændeovn og Panasonic luft/luft-varmepumpe.
For­æl­dresove­væ­rel­set er rummeligt og har laminatgulv, lyst listeloft, skydeskabsvæg samt direkte adgang til husets badeværelse, som er indrettet med både badekar med håndbruser og separat bruseniche. Den tidligere hovedindgang er elegant omdannet til et praktisk gæstetoilet.
Ejendommen er opført i brune mursten med betontag og trævinduer – mod haven fra ca. 2009 og øvrige som originale.

Beliggenheden er ideel med cykelafstand til skole og lokal købmand samt Slogsherreds Hus og hallen, hvor lokalsamfundet samles om aktiviteter og arrangementer. Derudover er der et nyrenoveret friluftsbad fra 2025, gode bus­for­bin­del­ser til Tinglev, Aabenraa og Tønder samt kort afstand til den dansk-tyske grænse. Velkommen til en bolig, der kombinerer funktionalitet, hygge og skønne uderum.