Fremvisning
Book en fremvisning

Tjørnevænget 256541 Bevtoft

Villa

6/5 rum
120 m²
E
745.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
60908779
Boligareal
120 m²
Vægtet areal
125 m²
Rum/værelser
6/5
Grundareal
1.188 m²
Antal etager
1
Byggeår
1978
Energimærke
E
Liggetid
6 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
977 kr.
Pris/m²
5.960 kr.
Pris
745.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
40.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
4.094 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
3.255 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
12,7
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.210 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
2.825 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.664 kr./md.
Antal folkeskoler
13
Gns. klassekvotient
20,4

Lys étplansvilla med skøn have i Bevtoft

På Tjørnevænget 25 i Bevtoft finder du denne indbydende étplansvilla, der med sine 120 m² byder på en rigtig god planløsning, masser af lys og dejlige rammer for familielivet. Her bor du på en 1.188 m² stor grund, hvor haven folder sig ud med grønne plænearealer, flere fine bede og buske, samt gode kroge til både leg, afslapning og udeliv.
Indenfor bydes du velkommen i entréen, hvorfra boligen fordeler sig naturligt videre. Planløsningen rummer hele fem værelser, hvilket giver god fleksibilitet til børneværelser, kontor, gæster eller hobbyrum. Soveværelset ligger i god størrelse, og de øvrige værelser er nemme at indrette efter familiens behov. Badeværelset fremstår lyst og enkelt med bruseniche.
Husets køkken/alrum ligger centralt placeret og fungerer som et naturligt samlingspunkt i hverdagen. Her er der plads til madlavning, samvær og dagens måltider, mens bryggerset bidrager med de praktiske funktioner og egen udgang. Fra køkken/alrummet fortsætter boligen videre til den store stue, som uden tvivl er et af hjemmets særlige rum. Her skaber det imponerende vinduesparti et fantastisk lysindfald og en nærmest flydende overgang mellem inde og ude. Loftet giver rummet en luftig fornemmelse, og her er god plads til både sofaafdeling og spiseplads.