Åbent hus (kræver tilmelding)
16. maj kl 10.00 - 16.00

Vranderupvej 2066640 Lunderskov

Villa

5/4 rum
150 m²
F
1.395.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
65802768
Boligareal
150 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
2.752 m²
Antal etager
2
Byggeår
1867
Ombygget
2001
Energimærke
F
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.509 kr.
Pris/m²
9.300 kr.
Pris
1.395.000 kr.
Prisudvikling
-18,00 %

Finansiering

Udbetaling
70.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
7.601 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
6.091 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
11,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.272 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.561 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.314 kr./md.
Antal folkeskoler
21
Gns. klassekvotient
21,5

Hus med landlig beliggenhed og natur omgivelser

Drømmer I om et hjem med plads til hele familien? Velkommen til denne charmerende villa på Vranderupvej 206 i Lunderskov, hvor moderne livsstil møder historisk charme. Med hele fire værelser, herunder tre børneværelser og et hyggeligt soveværelse, er der rigeligt med plads til både leg og afslapning. Ejendommen strækker sig over 150 m² og byder på en veludnyttet planløsning, der sikrer, at alle familiens behov bliver opfyldt. Den centrale varme med to energikilder giver en behagelig atmosfære året rundt, mens de solide murstensvægge vidner om bygningens historie fra 1867. Beliggenheden er ideel for familier og par, der ønsker at kombinere naturskønne omgivelser med nem adgang til bylivet. Med kort afstand til Kolding kan I nyde godt af både byens faciliteter og de fredelige omgivelser, som området tilbyder. Her kan børnene lege trygt i haven, mens I slapper af på terrassen og nyder den smukke natur. Denne villa er ikke bare et hjem, men en livsstil. Giv jeres familie mulighed for at trives i et hus, der rummer både historie og moderne komfort. Kom og oplev, hvordan jeres drømme kan blive til virkelighed i denne skønne bolig. Tøv ikke med at kontakte EDC Vamdrup for en fremvisning - jeres nye hjem venter!