Fremvisning
Book en fremvisning

Algade 47, Frifelt6780 Skærbæk

Villa

3/2 rum
104 m²
D
545.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
62707421
Boligareal
104 m²
Vægtet areal
102 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
820 m²
Antal etager
1
Byggeår
1945
Ombygget
2005
Energimærke
D
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.098 kr.
Pris/m²
5.343 kr.
Pris
545.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
30.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
3.020 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
2.418 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
10,8
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.824 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.040 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.469 kr./md.
Antal folkeskoler
11
Gns. klassekvotient
20,2

Villa med dejlig have og godt naboskab

Villa beliggende på Algade 47 i Frifelt med en overskuelig størrelse og en rolig placering i et område med et stærkt lokalt fællesskab. Boligen er opført i 1945 og rummer 104 m² på en 820 m² stor grund.
Boligen indeholder to værelser og har en funktionel indretning, som passer godt til både par, en mindre familie eller køberen, der ønsker en bolig i overskuelig størrelse. Hjemmet giver mulighed for at indrette sig praktisk og efter egne behov.
Ejendommen opvarmes med fjernvarme, hvilket giver en stabil og praktisk op­varm­nings­form i hverdagen.
Udendørs byder boligen på en dejlig have med plads til både afslapning og almindelige aktiviteter. Grunden er overskuelig og nem at vedligeholde.
Frifelt er kendt for sit gode fællesskab og rolige omgivelser, hvilket gør området attraktivt for dem, der ønsker en hverdag i et mindre lokalsamfund med nærvær og sammenhold.
En bolig med en praktisk størrelse, fjernvarme og en beliggenhed i et velfungerende lokalsamfund.

Vil du vide mere om boligen?