Åbent hus (kræver tilmelding)
19. maj kl 10.00 - 16.00

Kløvermarken 66823 Ansager

Villa

5/4 rum
146 m²
D
895.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
68703147
Boligareal
146 m²
Vægtet areal
148 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
799 m²
Antal etager
1
Byggeår
1967
Ombygget
1978
Energimærke
D
Liggetid
5 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.177 kr.
Pris/m²
6.047 kr.
Pris
895.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
45.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
4.921 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
3.956 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,1 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
17,7
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.888 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
2.996 kr./md
Børnehave (3-5 år)
1.948 kr./md.
Antal folkeskoler
20
Gns. klassekvotient
21,3

Familievenlig bolig med plads til det hele

Der er noget helt særligt ved denne bolig. Den ligger dejligt tilbagetrukket i Ansager, hvor roen sænker sig, og hvor hverdagen får lov at gå lidt langsommere. Her får du en beliggenhed, hvor tryghed, gode naboer og en rar stemning går hånd i hånd.
Huset fremstår sundt, velholdt og passet med omhu. Taget er skiftet i 2025, og der er lagt en god “dyne” af isolering på loftet, hvilket er med til at sikre en fornuftig varmeudgift mange år frem. Her er tale om et hjem, hvor de grundlæggende ting er i orden.
Indretningen er enkel og velfungerende. Du bydes velkommen i entréen, som ligger i husets hjørne, og herfra fordeler boligen sig naturligt. Stue, køkken og alrum ligger i god forbindelse og danner rammen om hverdagen – et sted hvor der er plads til både ro, nærvær og hyggelige stunder.

Boligen rummer tre værelser samt et stort soveværelse, et badeværelse samt et ekstra toilet – en planløsning der fungerer godt, uanset om du er en mindre familie, et par eller blot ønsker lidt ekstra plads omkring dig.
Her er ikke tale om det store og prangende – men om et hjem med en rolig og tryg stemning, hvor man hurtigt føler sig godt tilpas. Et sted hvor man kan trække sig tilbage, nyde stilheden og finde ro i hverdagen.