Åbent hus (kræver tilmelding)
17. september kl 10.00 - 16.30
24. september kl 10.00 - 16.30
1. oktober kl 10.00 - 16.30

Borrisvej 1, Astrup6900 Skjern

Villa

5/3 rum
244 m²
C
1.895.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
69211298
Boligareal
244 m²
Vægtet areal
244 m²
Rum/værelser
5/3
Grundareal
2.367 m²
Antal etager
1
Byggeår
2006
Energimærke
C
Liggetid
93 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.450 kr.
Pris/m²
7.766 kr.
Pris
1.895.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
95.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
10.392 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
8.366 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,0 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
16,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.771 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.194 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.158 kr./md.
Antal folkeskoler
19
Gns. klassekvotient
17,1

Er­hverv­se­jen­dom med privat bolig fra 2006

På Borrisvej 1 i Astrup finder du denne rummelige villa fra 2006 med hele 244 m² bolig samt en markant udbygning på 547 m² i grundplan hvor der er god mulighed for at drive erhverv fra. Ejendommen er beliggende på en grund på 2.367 m² og henvender sig til dig, der har brug for god plads – både til bolig og til hobby, erhverv eller opbevaring.
Boligen byder på en funktionel og gennemtænkt indretning, hvor det store køkken/alrum danner hjemmets naturlige samlingspunkt. Her er god plads til spisebord, og den indbyggede slagbænk bidrager med både charme og praktisk siddeplads. Køkken/alrummet ligger centralt i boligen og har en god sammenhæng til de øvrige opholdsrum. Derudover får du to stuer, som giver fleksible in­dret­nings­mu­lig­he­der – eksempelvis til opholdsstue og tv-stue.
Boligen rummer tre gode værelser, et badeværelse samt et gæstetoilet. Dertil kommer et stort bryggers med god plads til hverdagens praktiske gøremål og opbevaring. Planløsningen er overskuelig og velegnet til både familien og dem, der ønsker ekstra plads omkring sig.
Den store udbygning er et af ejendommens helt store aktiver. Her er der direkte adgang fra den private bolig og med et grundplan på hele 547 m² er her oplagte muligheder for værksted, lager, eller erhverv. Bygningen giver en fleksibilitet, som sjældent ses ved denne type ejendom.
Udendørs får du en mindre og praktisk have, som er nem at holde, så tiden i stedet kan bruges på at nyde ejendommens mange muligheder.
Beliggenheden i Astrup placerer dig godt mellem Videbæk og Skjern, så du har nem adgang til større byer, samtidig med at du bor i et aktivt lokalsamfund. I Astrup finder du blandt andet købmand, skole, dag­in­sti­tu­tio­ner, aktivitetshus og forsamlingshus – alt sammen med til at skabe en velfungerende hverdag tæt på hjemmet.
Så har du en selvstændig er­hvervs­dri­ven­de gemt i maven og drømmer om at have din virksomhed sammen med din private bolig? Så er Borrisvej 1 det helt rigtige!

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken