Bavnshøj 6
Solgt


Fjordvejsvilla med muligheder!
Fjordvejsvilla med muligheder!Drømmer du om at bo på en af Ringkøbings attraktive fjordveje ?
Nu har du muligheden for at flytte ind på Bavnshøj 6, der ligger på vestsiden af vejen, så du kan nyde godt af den dejlige aftensol.
Her er selvsagt tale om en fremragende beliggenhed. Forenden af vejen har du adgang til Ringkøbing Fjord, der både lokker med badebroer, vandsportsmuligheder samt den smukke fjordsti, der indbyder til en rask gåtur. I området finder du også svømmehal, tennis og padelbaner.
Selve huset er opført i 1958 og senere tilbygget. Her er mange originale detaljer og du vil formentlig sætte dit eget præg på huset. Du får 149 m², at boltre dig på og hertil kommer en garage.
Grunden er virkelig god. Her er både gode sol- og læ forhold og haven samt den overdækkede terrasse kan nydes i fuldstændig fred og ro.
Vi glæder os til at vise dig Bavnshøj 6.
Fakta om Ringkøbing-Skjern (55.582 indbyggere)
- Kommuneskat
- 25%
- Landsgennemsnit
- 25,4%
- Grundskyldspromille
- 16,4
- Landsgennemsnit
- 10,192
Pasningstakster
- Vuggestue 0-2 år
- 3.420 kr./md.
- Dagpleje 0-2 år
- 3.107 kr./md.
- Børnehave 3-5 år
- 2.051 kr./md.
- Antal folkeskoler
- 19
- Gns. klassekvotient
- 17,4
- Sagsnr.
- 69505059
- Boligareal
- 149 m²
- Vægtet areal
- 155 m²
- Rum/værelser
- 7/5
- Grundareal
- 778 m²
- Antal etager
- 1
- Byggeår
- 1958
- Ombygget
- 1967
- Energimærke
- D
- Liggetid
- 7 dage
Oplysninger

Jeg er tilfreds, når du er tilfreds
Ejendomshandel er en tillidssag og handler langt mere om mennesker end om mursten. Jeg er aldrig tilfreds før du er det!