Åbent hus (kræver tilmelding)
17. maj kl 12.30 - 17.00

Fjordvejen 10, Bremdal7600 Struer

Villa

8/6 rum
291 m²
B
4.795.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
70503635
Boligareal
291 m²
Rum/værelser
8/6
Grundareal
2.401 m²
Antal etager
2
Byggeår
1979
Ombygget
2001
Energimærke
B
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.859 kr.
Pris/m²
16.478 kr.
Pris
4.795.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
240.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
25.890 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
20.737 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
15,5
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.098 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.070 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.096 kr./md.
Antal folkeskoler
7
Gns. klassekvotient
18,7

Sjældent udbudt villa ved Limfjorden

På en af Struers mest attraktive og sjældent udbudte beliggenheder – direkte til Limfjorden – ligger denne markante villa med en imponerende panoramaudsigt over vandet. Her får man en ejendom, hvor beliggenhed, lys og arkitektur går op i en højere enhed, og hvor fjorden er en naturlig del af hverdagen i næsten alle opholdsrum.
Boligen fremstår lys og moderne med en gennemtænkt planløsning, der er skabt med fokus på både komfort og udsigt. Husets naturlige samlingspunkt er det store køkken/alrum, hvor de imponerende vinduespartier inviterer fjorden helt indenfor. Det stilrene køkken ligger i åben forbindelse med spiseplads og opholdsområde og skaber et indbydende miljø til både hverdagsliv og gæster. Fra alrummet er der direkte adgang til de skønne udearealer, hvor udsigten over Limfjorden kan nydes dagen igennem.
Villaen rummer flere gode værelser samt to badeværelser, hvoraf det største er indrettet med adgang til sauna. Hertil kommer et praktisk bryggers med direkte adgang til garage, hvilket bidrager til en funktionel og velfungerende hverdag.