Fremvisning
Book en fremvisning

Toftegårdsparken 66, Them8653 Them

Villa

5/4 rum
160 m²
C
3.195.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
86307911
Boligareal
160 m²
Vægtet areal
164 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
1.069 m²
Antal etager
1
Byggeår
1980
Ombygget
1996
Energimærke
C
Liggetid
6 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.387 kr.
Pris/m²
19.482 kr.
Pris
3.195.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
160.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
17.339 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
13.895 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
11,0
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.764 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.538 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.028 kr./md.
Antal folkeskoler
26
Gns. klassekvotient
20,8

Velindrettet og ind­flyt­nings­klar villa

På Tof­te­gårds­par­ken 66 får du en velindrettet og ind­flyt­nings­klar villa, hvor hver en kvadratmeter er udnyttet optimalt uden unødig spildplads. Her er tale om en bolig, der både er funktionel og indbydende – perfekt til familien, der ønsker en nem hverdag i gode rammer.

Husets naturlige samlingspunkt er den rummelige stue, som ligger i åben forbindelse med et lyst og indbydende køkken/alrum. Her strømmer lyset ind og skaber en behagelig atmosfære – ideelt til både hverdagsliv og hyggelige stunder med familie og venner.

Boligen byder på en separat for­æl­dre­af­de­ling med soveværelse og eget badeværelse, hvilket giver en skøn opdeling mellem forældre og børn. Derudover rummer hjemmet tre gode værelser, endnu et badeværelse, entré samt et praktisk bryggers med plads til hverdagens gøremål.

Udendørs får du en skøn have, der indbyder til masser af udeliv. Haven er hyggeligt anlagt med flere kroge, hvor du kan nyde både sol og læ dagen igennem – perfekt til både afslapning, leg og hyggelige stunder. Terrasserne fungerer som en naturlig forlængelse af boligen og skaber en ideel ramme for sommerens måltider og lange aftener under åben himmel. Derudover er der gode par­ke­rings­mu­lig­he­der samt praktisk opbevaring i skur.