Åbent hus (kræver tilmelding)
16. maj kl 10.00 - 15.00

Saxofonvej 258700 Horsens

Villa

6/5 rum
169 m²
C
1.595.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
87004882
Boligareal
169 m²
Rum/værelser
6/5
Grundareal
738 m²
Antal etager
1
Byggeår
1966
Ombygget
1975
Energimærke
C
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.901 kr.
Pris/m²
9.438 kr.
Pris
1.595.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
80.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
8.671 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
6.945 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
8,7
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.863 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.136 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.122 kr./md.
Antal folkeskoler
16
Gns. klassekvotient
22,5

Velkommen til dette mulighedsrige parcelhus – en rummelig og velindrettet bolig på hele 169 m²

Boligen byder i stueplan på et flot og lyst Designa-køkken med kva­li­tets­løs­nin­ger og gode detaljer. Her får I både indbygget ovn, kombiovn, kaffemaskine samt in­duk­tions­ko­ge­pla­de med emfang. Alt sammen elegant integreret og klar til hverdagens madlavning og hyggelige stunder. Derudover en rigtig hyggelig stue med god plads til både spiseafdeling og sofagruppe. Fra stuen er der direkte adgang til en skøn sydvendt terrasse, hvor solen kan nydes det meste af dagen.

Stueplan rummer desuden et funktionelt bryggers, et godt soveværelse samt et badeværelse.

På 1. sal finder I hele 4 gode værelser, som giver masser af muligheder for børneværelser, kontor eller hobbyrum, samt endnu et badeværelse, der gør hverdagen nem for den store familie.

Til ejendommen hører en god garage samt en dejlig sydvendt have med masser af frugttræer og bærbuske - et skønt uderum for både børn og voksne med plads til leg, afslapning og hyggelige sommerdage.

Her får I en familievenlig bolig i trygge og attraktive omgivelser i Torsted.