Åbent hus (kræver tilmelding)
14. maj kl 10.00 - 17.00

Seiferts Alle 629260 Gistrup

Villa

8/6 rum
242 m²
A2015
6.995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
91106393
Boligareal
242 m²
Vægtet areal
265 m²
Rum/værelser
8/6
Grundareal
924 m²
Antal etager
1
Byggeår
2019
Energimærke
A2015
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.849 kr.
Pris/m²
26.396 kr.
Pris
6.995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
350.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
37.761 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
30.224 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,6 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
7,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.909 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.315 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.206 kr./md.
Antal folkeskoler
44
Gns. klassekvotient
20,2

Villa fra 2018 med hele 6 værelser

Velkommen til en særdeles gennemført og arkitektonisk veldisponeret villa fra 2019, hvor funktionalitet, æstetik og kvalitet går hånd i hånd. Boligen byder på hele 242 veludnyttede kvadratmeter samt en stor integreret dobbeltgarage – ideel til den moderne familie, der ikke vil gå på kompromis.
Allerede ved ankomsten fornemmes boligens velovervejede planløsning. Entréen har en naturlig forbindelse til det rummelige bryggers med gode va­ske­fa­ci­li­te­ter og praktisk op­be­va­rings­plads – perfekt til en travl hverdag.

Boligens absolutte midtpunkt er det imponerende køkken-alrum, som ligger centralt placeret med smukke kig til flere sider af huset. Det stilrene køkken fremstår med lyse, grebsfrie elementer og en markant køkkenø, der elegant samler rummet. Her er god plads til et stort langbord, og den hyggelige alkove fungerer som et stemningsfuldt opholdsmiljø i naturlig forlængelse af spi­se­af­de­lin­gen.
Fra alrummet er der direkte adgang til både den overdækkede terrasse og det åbne terrassemiljø, som ligger helt ugeneret og danner en perfekt ramme om udelivet.