Fremvisning
Book en fremvisning

Erik Banners Vej 56, Attrup9460 Brovst

Villa

4/3 rum
135 m²
G
450.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
94603261
Boligareal
135 m²
Vægtet areal
135 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
6.430 m²
Antal etager
1
Byggeår
1914
Ombygget
2001
Energimærke
G
Liggetid
6 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.370 kr.
Pris/m²
3.333 kr.
Pris
450.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
25.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
2.495 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
1.989 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
13,2
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.805 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.109 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.041 kr./md.
Antal folkeskoler
12
Gns. klassekvotient
19,1

Hyggeligt landsted 6.430 m2. med gode udbygninger

Hyggeligt landsted 6.430 m2. med gode udbygninger

BELIGGENHED
Nu sælges dette hyggelige landsted på hele 6.430 m2. Her både plads til heste, værksted, hobbylandbrug og meget mere. Der er kort afstand til Attrup by med lystbådehavnen og den flotte natur omkring Limfjorden, Kokkedal Slot, Alsbjerg Bakker m.v. Der er ca. 5 km. til Skovsgård hvor der er børnehave, skole, idrætshal, ind­købs­mu­lig­he­der og off. trans­port­for­bin­del­ser. Til ejendommen er der en hyggelig have med terrasse og en udestue.

EJENDOMMEN
Hyggeligt landsted med sort tag og dannebrogs-vinduer. Ejendommen er opført i 1914 og der er ifølge BBR 135. kvm. bolig samt stålbuehal fra 2003 på 192 kvm, hvor der er mulighed for at indrette hestebokse, værksted eller noget helt tredje. Der er endvidere et fint drivhus, og en dobbeltgarage med skydeport.

INDRETNING
Boligen er indrettet med bryggers med klinkegulv og plads til vaskemaskine og tørretumbler, flot køkken i åben forbindelse med spise- og opholdsstue med udgang til terrasse og hyggeligt havemiljø. Soveværelse, badeværelse med bruseniche samt værelse med gulvvarme. Derudover findes yderligere 2 rum der kan indrettes som værelser.

OPVARMNING
Cen­tral­var­me­an­læg med træpillefyr

KLIK IND PÅ NYTTIGE LINKS OG SE DE SPÆNDENDE ATTRAKTIONER OG AKTIVITETER I LOKALOMRÅDET. SE MERE PÅ : OPLEVBROVST.DK