Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 09.00 - 16.00

Hobrovej 589500 Hobro

Villa

6/4 rum
159 m²
C
995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
95209043
Boligareal
159 m²
Vægtet areal
156 m²
Rum/værelser
6/4
Grundareal
1.109 m²
Antal etager
2
Byggeår
2001
Energimærke
C
Liggetid
7 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.256 kr.
Pris/m²
6.378 kr.
Pris
995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
50.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
5.481 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
4.366 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,9 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
15,7
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.179 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.176 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.241 kr./md.
Antal folkeskoler
10
Gns. klassekvotient
21,1

Fuldmuret, charmerende villa i to plan på 159 kvm.

Er I på udkig efter en villa, der forener moderne komfort med masser af plads til både familieliv og pladskrævende hobbyer, så er Hobrovej 58 det ideelle valg. Denne indbydende villa er opført i 2001 og byder på hele 159 veludnyttede kvadratmeter fordelt på to etager. Boligen præsenterer sig flot med en lys facade og et klassisk rødt tegltag, beliggende på en stor grund på 1.109 kvadratmeter, hvor der er rigelig plads til både leg og afslapning.
Indenfor bydes I velkommen af en lys og venlig atmosfære. Husets hjerte er det hyggelige køkken, hvor hvide elementer og varme træbordplader skaber en klassisk og funktionel ramme om madlavningen. I stueplan finder I desuden en, værelse, spisestue og en lys og rummelig stue, der fører videre til en imponerende udestue. Udestuen er opført med store vinduespartier, hvilket giver et fantastisk lysindfald og en direkte forbindelse til havens grønne omgivelser. Stueetagen rummer også et pænt og funktionelt badeværelse, der er indrettet med hvide klinker, bruseniche og et lyst møbelment, som passer perfekt til husets stil. Førstesalen udgør husets væ­rel­ses­af­de­ling, som rummer et stort soveværelse samt to gode børneværelser, alle præget af de synlige trægulve og et dejligt lysindfald.