Fremvisning
Book en fremvisning

Snedkermarken 17, Fandrup9640 Farsø

Villa

3/2 rum
91 m²
C
595.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
96403802
Boligareal
91 m²
Vægtet areal
99 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
700 m²
Antal etager
1
Byggeår
1971
Energimærke
C
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.139 kr.
Pris/m²
6.010 kr.
Pris
595.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
30.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
3.306 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
2.622 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
9,3
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.329 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
2.548 kr./md
Børnehave (3-5 år)
1.964 kr./md.
Antal folkeskoler
11
Gns. klassekvotient
20,0

Hyggelig bolig med sydvendt terrasse og garage

Velkommen til denne hyggelige og velindrettede bolig i attraktive Fandrup – en mindre landsby med et stærkt lokalt fællesskab, naturskønne omgivelser og kort afstand til hverdagens behov.
Boligen rummer 91 veldisponerede kvadratmeter, hvor planløsningen er udnyttet optimalt. Her får I en bolig, som fremstår moderne i sit udtryk og samtidig tilbyder en god og funktionel indretning, der passer perfekt til både singlen, parret eller den lille familie.
Hjemmets naturlige samlingspunkt er den lyse og rummelige stue, hvor store vinduespartier giver et behageligt lysindfald og en dejlig atmosfære. Her er god plads til både spisebord og sofaafdeling, så rammerne er skabt til både hverdagsliv og hyggelige stunder med familie og venner.
Boligen byder desuden på to gode værelser med fine in­dret­nings­mu­lig­he­der, ligesom her også er fokus på en god og økonomisk hverdag. Opvarmningen sker via varmepumpe, som giver en billig varmeøkonomi, og boligen har samtidig et flot energimærke set i forhold til boligens årgang fra 1971.
Udendørs venter en skøn have med græsplæne og god plads til både leg, afslapning og haveprojekter. Den sydvendte terrasse giver optimale muligheder for at nyde solen det meste af dagen, mens den rummelige garage tilbyder gode op­be­va­rings­mu­lig­he­der til både værksted, hobby eller cykler.