Fremvisning
Book en fremvisning

Tranevej 106, Hulsig9990 Skagen

Villa

6/6 rum
140 m²
G
2.575.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
99905773
Boligareal
140 m²
Rum/værelser
6/6
Grundareal
14.960 m²
Antal etager
1
Byggeår
1940
Energimærke
G
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.110 kr.
Pris/m²
18.393 kr.
Pris
2.575.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
130.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
13.937 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
11.086 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,2 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
13,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.730 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.473 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.235 kr./md.
Antal folkeskoler
11
Gns. klassekvotient
20,5

Helt særlig ejendom i Hulsig – helårsbolig og sommerhus på samme store naturgrund

Charmerende landejendom med helårsbolig og fritidshus – naturskønt beliggende tæt på Skagen
Her får du en sjældent udbudt ejendom med masser af charme, plads og muligheder – idyllisk beliggende på en stor, træbevokset naturgrund på hele 14.960 m² i en lille, rolig by blot ca. 10 minutter syd for Skagen. Samtidig er der kun ca. 5 minutter til togstation med forbindelse til både Skagen og resten af landet.
Ejendommen består af en helårsbolig på 100 m² opført i 1940, et hyggeligt fritidshus på 40 m² opført i 1960 samt et udhus på 44 m² fra 1995. Her er oplagte muligheder for både helårsbeboelse, feriebrug, ge­ne­ra­tions­bo­lig, hob­by­ak­ti­vi­te­ter eller udlejning.
Helårsboligen emmer af klassisk landlig charme og er indrettet med entré, køkken med spiseplads, toilet, hyggelig stue med brændeovn, lys udestue samt flere værelser med gode an­ven­del­ses­mu­lig­he­der. Boligen har bø­ge­par­ket­gul­ve, varmepumpe og et autentisk udtryk med blandt andet en­kelt­lags­vin­du­er, som passer naturligt til husets stil og atmosfære.