Fremvisning
Book en fremvisning

Konvalvej 20, Nørhalne9430 Vadum

Villa

6/4 rum
174 m²
D
1.995.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
94405081
Boligareal
174 m²
Vægtet areal
186 m²
Rum/værelser
6/4
Grundareal
1.020 m²
Antal etager
1
Byggeår
1976
Ombygget
2023
Energimærke
D
Liggetid
6 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.990 kr.
Pris/m²
10.726 kr.
Pris
1.995.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
100.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
10.880 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
8.681 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
13,2
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.805 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.109 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.041 kr./md.
Antal folkeskoler
12
Gns. klassekvotient
19,1

Familievilla med udestue og skøn have!

Velkommen til Konvalvej 20 i Nørhalne – en rummelig og velindrettet villa på 174 m², hvor der er tænkt i både plads, funktionalitet og familieliv. Sælger har løbende renoveret ejendomme, hvor der blandt andet er høvlet og lakeret gulve i hele huset

Huset ligger roligt placeret på en villavej og byder på en planløsning, der fungerer i hverdagen. Du træder ind via bryggerset, som giver en praktisk hverdag med god plads til opbevaring og de daglige gøremål.

Boligens opholdsrum samler sig naturligt omkring køkkenet og alrummet, hvor der er god plads til både madlavning og samvær. Køkkenet er indrettet med spisekrog og viktualierum, hvilket giver både funktionalitet og ekstra op­be­va­rings­plads. I forlængelse heraf ligger spisestuen og stuen, hvor der er plads til både hverdag og gæster. Stuen fremstår indbydende med brændeovn og et behageligt lysindfald, og herfra er der direkte adgang til den store udestue, som forlænger sommeren og skaber et ekstra opholdsrum med udsigt til haven.

Boligen rummer hele fire værelser, som ligger samlet i en separat afdeling sammen med to badeværelser. Det giver en ideel opdeling til familien, hvor der både er plads til privatliv og fælles rum. Flere af værelserne har direkte udgang til haven, hvilket giver en fin sammenhæng mellem inde- og udeliv.