Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 10.00 - 15.00

Delta Park 32, 11. tv2665 Vallensbæk Strand

Ejerlejlighed

3/2 rum
95 m²
C
4.245.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
26605320
Boligareal
95 m²
Rum/værelser
3/2
Antal etager
1
Byggeår
2007
Energimærke
C
Altan/terrasse
Ja
Elevator
Ja
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
4.546 kr.
Pris/m²
44.684 kr.
Pris
4.245.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
215.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
22.934 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
18.387 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,6 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
8,6
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.323 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
4.080 kr./md
Børnehave (3-5 år)
1.910 kr./md.
Antal folkeskoler
3
Gns. klassekvotient
22,4

Penthouse lejlighed med udsigt ud over Køge Bugt

I Delta Park 32, 11. tv, finder du denne indbydende og rummelige penthouse lejlighed på 95m2, placeret i et moderne og attraktivt område med en fantastisk udsigt over Køge Bugt. Beliggenheden kombinerer naturskønne og grønne omgivelser med nærhed til indkøb, skole og station – perfekt til dig, der ønsker både ro, udsigt og en nem hverdag.

Lejligheden byder på en gennemtænkt og familievenlig planløsning med to gode værelser samt et rummeligt køkkenalrum, der fungerer som boligens samlingspunkt med plads til både hverdag og gæster. Ejendommen tilbyder blandt andet på elevator, dørtelefon, kælderrum samt gode par­ke­rings­for­hold.

Boligen fremstår moderne og indbydende med store vinduespartier, der sikrer et fantastisk lysindfald og samtidig fremhæver den unikke beliggenhed på øverste etage. Her får du følelsen af ro og privatliv kombineret med en udsigt, der skal opleves.

Fra køkkenalrummet samt fra det ene værelser er der udgang til en stor lukket altan, hvor du kan nyde det smukke lysindfald og den imponerende panoramaudsigt over Køge Bugt.