Åbent hus (kræver tilmelding)
17. maj kl 11.15

Ved Bommen 28, 2. 252820 Gentofte

Ejerlejlighed

2/1 rum
71 m²
C
3.695.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
28203207
Boligareal
71 m²
Rum/værelser
2/1
Antal etager
1
Byggeår
1977
Liggetid
10 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.716 kr.
Pris/m²
52.042 kr.
Pris
3.695.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
185.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
20.077 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
16.379 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
24,1 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
5,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.952 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
4.697 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.180 kr./md.
Antal folkeskoler
12
Gns. klassekvotient
22,4

Stilsikker stor lejlighed øverst oppe i 2820 med mulighed for ekstra værelse.

Jeg har hermed fornøjelsen at udbyde denne helt igennem lækre, stilsikre & ind­flyt­nings­kla­re lyse lejlighed øverst oppe i bebyggelsen, der ligger helt stille og fredeligt for alt, samtidig med at her er en overdådig udsigt over området. Har du brug for et ekstra værelse, så er her en oplagt mulighed for at indrette et (se alternativ plantegning som eksempel). Du bydes velkommen af en fin entré med glidende overgang til et meget veludstyret og indbydende åbent HTH-køkken, med oceaner af arbejdsplads. Der er indgang til et rummeligt indbydende soveværelse og i forbindelse til køkkenet er den gigantiske store stue med oceaner af plads til et stort spisebord og en sofagruppe. Her får du også adgang til en virkelig stor overdækket altan, hvor sommeren rigtigt kan nydes med familie og venner. Sidst, men absolut ikke mindst, er her et fantastisk lækkert moderne badeværelse med både vaskemaskine og tørretumbler. Der er, noget så sjældent som, privat parkering for ejendommens beboere på foreningens areal, ligesom der er et dejligt grønt fællesområde. Der er tilhørende kælderrum og cykel kælder, fællesrum og husdyr er tilladt. Gode ind­købs­mu­lig­he­der er praktisk talt lige uden for døren og Nymosens rekreative område er i kort gåafstand herfra.