Usserød Kongevej 87A, 1. 2
Solgt


Elevator, god planløsning og stor terrasse
Velkommen til en af byens måske mest eftertragtede lejligheder i hjertet af Hørsholm.Ejendommen er opført i 2011. Denne lille forening byder en yderst efterspurgt bolig, grundet elevator, planløsning, dets gode stand, centrale beliggenhed og som prikken over i’et den store terrasse.
Boligen er fordelt på en stor entré, et stort flot flisebadeværelse med bruseniche. Åbent køkken som er flot udført i gode materialer og med hvide elementer. I forlængelse af køkkenet er stuen. Alt dette omkranser lejlighedens terrasse, hvor man kan skabe et skønt udemiljø.
Til lejligheden er der ligeledes to soveværelser.
Alt i alt en bolig der skal opleves, og er bestemt et oplagt valg, såfremt du ønsker en nem bolig med godt privat udeareal centralt i Hørsholm.
Når du køber en bolig gennem EDC, har du mulighed for at få en gratis flytteforsikring. Ønsker du denne, skal du sende en mail med "Ja tak" til flytteforsikring@gjensidige.dk
Fakta om Hørsholm (25.168 indbyggere)
- Kommuneskat
- 23,7%
- Landsgennemsnit
- 25,4%
- Grundskyldspromille
- 8,5
- Landsgennemsnit
- 10,191
Pasningstakster
- Vuggestue 0-2 år
- 4.100 kr./md.
- Dagpleje 0-2 år
- 3.725 kr./md.
- Børnehave 3-5 år
- 2.050 kr./md.
- Antal folkeskoler
- 4
- Gns. klassekvotient
- 21,9
- Sagsnr.
- 30103595
- Boligareal
- 89 m²
- Rum/værelser
- 3/2
- Antal etager
- 1
- Byggeår
- 2011
- Energimærke
- B
- Altan/terrasse
- Ja
- Elevator
- Ja
- Liggetid
- 279 dage
Oplysninger

National boligmæglervirksomhed med lokalt kendskab
Vi er Danmarks største mæglervirksomhed og kender både lokale og nationale markedsforhold. Derfor kan jeg hjælpe dig med at realisere dine boligdrømme. Kontakt mig for en uforpligtende snak.
Christian Fabricius
Afdelingsleder, ejendomsmægler, MDE

