Åbent hus (kræver tilmelding)
14. maj kl 10.30 - 11.00

Birkerød Parkvej 30, st. 83460 Birkerød

Ejerlejlighed

1/1 rum
47 m²
C
1.795.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
32703910
Boligareal
47 m²
Rum/værelser
1/1
Antal etager
1
Byggeår
1959
Energimærke
C
Altan/terrasse
Nej
Elevator
Nej
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.208 kr.
Pris/m²
38.191 kr.
Pris
1.795.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
90.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
9.747 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
7.986 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
23,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
9,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.880 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.990 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.150 kr./md.
Antal folkeskoler
8
Gns. klassekvotient
21,8

Ind­flyt­nings­klar 1,5 værelses lejlighed i Birkerød

Drømmer du om en moderne og stilfuld bolig i hjertet af det oplevelsesrige Birkerød? Så er denne super flot renoverede 1,5 værelses lejlighed lige noget for dig. Med et boligareal på 47 m² er denne lejlighed ideel for singler eller par, der ønsker en central beliggenhed med kort afstand til både ind­købs­mu­lig­he­der og stationen.

Lejligheden er gennemgående moderniseret og byder på et lækkert og indbydende interiør. Det etablerede soverum er smart integreret i boligen, hvilket skaber en følelse af rummelighed og funktionalitet. Her er der tænkt over detaljerne, og boligen er klar til indflytning, så du kan flytte direkte ind uden bekymringer, der er mulighed for at få brugsret til egen have.

Birkerød er kendt for sin livlige atmosfære og rige kulturliv, hvilket gør det til et attraktivt sted at bo. Byen byder på en charmerende gågade med over 75 butikker, der tilbyder et væld af kva­li­tets­pro­duk­ter og ser­vi­ce­op­le­vel­ser. Tæt på bymidten finder du også Birkerød Sø, Birkerød Gymnasium og Birkerød Idrætscenter, som alle bidrager til områdets appel for både unge og ældre.