Åbent hus (kræver tilmelding)
15. marts kl 12.00 - 13.00

Elmevej 7A4450 Jyderup

Ejerlejlighed

3/2 rum
101 m²
D
1.075.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
44505792
Boligareal
101 m²
Rum/værelser
3/2
Antal etager
2
Byggeår
1900
Ombygget
2000
Energimærke
D
Husdyr tilladt
Ja
Vaskerum
Nej
Dørtelefon
Nej
Cykelkælder
Nej
Altan/terrasse
Nej
Elevator
Nej
Liggetid
170 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.382 kr.
Pris/m²
10.644 kr.
Pris
1.075.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
55.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
5.841 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
4.686 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
8,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.783 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.669 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.052 kr./md.
Antal folkeskoler
12
Gns. klassekvotient
20,7

EJERLEJLIGHED / HALVT DOBBELTHUS MED HAVE

Hyggelig ejerlejlighed i et dobbelthus, så stemningen er rækkehus med lukket have. Ejendommen er beliggende centralt i Jyderup, her får du en bolig i rolige omgivelser, hvor I kan færdes trygt og bor i gåafstand til ind­købs­mu­lig­he­der, skole, institutioner og sport.

Ejer­lej­lig­he­dens 101 kvm er fordelt på halvandet plan, indrettet som følgende: Entré med trappe til 1. sal – Rummeligt badeværelse med bruseniche og plads til vaskesøjle – Et værelse - Nyt køkken med udgang til haven – Stor stue med spise -og sofaområde samt endnu en udgang til haven.
1. sal: Møblerbart repos evt. til en hyggelounge, kontorplads eller walk in - Et stort værelse.

Grunden byder på en lille lukket have med en hyggelig beplantning, græsareal, fliseterrasse og æbletræer. På grunden finder I også et lille udhus, samt par­ke­rings­mu­lig­he­der i bunden af haven.

Stations- og handelsbyen Jyderup byder på et godt udvalg af dagligvare- og spe­ci­al­for­ret­nin­ger med et bredt sortiment, hyggelige caféer og spisesteder, børnehuse, folkeskole fra 0.-9. klasse, gode sport­s­fa­ci­li­te­ter så som tennis- og fodboldbaner, sportshal med aktiv hånd­bold­for­e­ning, svømmehal og flere træningscentre.
Jyderup er omgivet af den smukke Ve­stsjæl­land­ske natur med bl.a. Naturparken Åmosen, Jyderup Skov og den idylliske Skarresø, hvor man kan gå, løbe eller cykle den ca. 11 km lange rute rundt om søen.
En god pendlerby med DSB-station med togforbindelse mellem Kalundborg og København, gode offentlige bus­for­bin­del­ser i flere retninger, I bil tager det ca. 25 minutter til både Holbæk og Kalundborg, ca. 35 minutter til Roskilde og omkring en lille time til København.

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken