Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 12.00 - 16.00

Æbleparken 104, 1., Søhus5270 Odense N

Ejerlejlighed

2/1 rum
59 m²
D
895.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
50006872
Boligareal
59 m²
Rum/værelser
2/1
Antal etager
1
Byggeår
1973
Liggetid
8 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.875 kr.
Pris/m²
15.169 kr.
Pris
895.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
45.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
4.937 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
3.964 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
5,7
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.631 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.464 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.294 kr./md.
Antal folkeskoler
32
Gns. klassekvotient
22,0

Lys 2-værelses lejlighed i Æbleparken

EDC Åløkken byder velkommen til Æbleparken 104, 1. – en velindrettet og lys lejlighed med en god planløsning og fine fæl­les­fa­ci­li­te­ter.
Æbleparken er et roligt og attraktivt område i Odense N med en god kombination af grønne omgivelser og nærhed til byens faciliteter. Her bor man tæt på ind­købs­mu­lig­he­der, offentlig transport og gode stisystemer, der gør det nemt at komme rundt – både på cykel og til fods. Området er præget af et trygt nærmiljø og ligger samtidig i overskuelig afstand til Odense centrum, hvilket gør det oplagt for både studerende, par og mindre familier.

Lejligheden byder på en entré med plads til både overtøj og sko, hvilket giver en praktisk og indbydende ankomst. Herfra er der adgang til lejlighedens øvrige rum.

Køkkenet fremstår som et fint, mindre og funktionelt rum, hvor pladsen er udnyttet optimalt til hverdagens behov. Herfra har man samtidig et dejligt kig ud over området og op ad vejen, hvilket giver en fin fornemmelse af lys og luft.

Stuen er lys og indbydende med gode in­dret­nings­mu­lig­he­der. Her er der plads til både spisebord og so­faar­ran­ge­ment, hvilket gør rummet ideelt til både afslapning og samvær. Fra stuen oplever man også lejlighedens særlige kvalitet – den åbne udsigt til de grønne arealer bag ejendommen, som giver en rolig og naturnær stemning og er med til at adskille denne lejlighed fra mange andre i området.