Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 09.00 - 16.00

Prinsessegade 19, 1. th9400 Nørresundby

Ejerlejlighed

3/2 rum
69 m²
C
1.495.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
94003056
Boligareal
69 m²
Rum/værelser
3/2
Antal etager
1
Byggeår
1954
Ombygget
1998
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.341 kr.
Pris/m²
21.667 kr.
Pris
1.495.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
75.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
8.140 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
6.513 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,6 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
7,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.909 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.315 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.206 kr./md.
Antal folkeskoler
44
Gns. klassekvotient
20,2

Total renoveret lejlighed med central beliggenhed

Denne skønne lejlighed byder på 69 m² som er totalt renoveret fra ende til anden. Lejligheden er oprindeligt en 3-værelses lejlighed som i dag er blevet lavet om til en stor 2-værelses ved at inddrage et værelse for at forstørre stuen. Det er muligt at reetablere det ekstra værelse igen således, at lejligheden igen bliver en 3-værelses. Lejligheden er oplagt til den studerende, parret eller til den enlige.
Til lejligheden får du et skønt grønt fællesareal med gode kroge, plads til boldspil og lange grillaftener. Er du til mere privatliv, så kan du trække dig tilbage til lejlighedens skønne vestvendte altan.

Ved denne dejlige lejlighed kan du sætte flueben ved følgende:
• Total renoveret lejlighed
• Super flot Designa køkken og badeværelse
• Altan og kælderrum
• Beliggende i flot istandsat rødstens ejendom
• God ejerforening med styr på tingene
• Skønt grønt fællesareal
• Nær centrum og i gåafstand til Aalborg C
• Total ind­flyt­nings­klar
• Fornuftige par­ke­rings­for­hold
Velkommen indenfor i dette vidunderlige hjem. Du bliver budt velkommen i en stor, lys og rummelig entré som giver adgang til alle lejlighedens rum. Du vil hurtigt bemærke lejlighedens rummelighed og fine detaljer som bl.a. flotte gipslofter med spots og de store grålige klinker med gulvvarme som går videre i køkkenet. Køkkenet med Designa elemente er i stilfuldt, tidsløst design med hvidefronter og hvid bordplade. Indbygningsovn og integreret køle/fryseskab og skrå emhætte. Bag en af køkkenlågerne gemmer sig en vaskemaskine, så du ikke behøver at benytte va­ske­fa­ci­li­te­ter­ne i kælderen. Køkkenet har desuden integreret opvaskemaskine.