Åbent hus (kræver tilmelding)
21. marts kl 12.00 - 15.00

Hotel Skagen Strand 75, Hulsig9990 Skagen

Ejerlejlighed

3/2 rum
74 m²
B
595.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
99905201
Boligareal
74 m²
Rum/værelser
3/2
Antal etager
1
Byggeår
1999
Energimærke
B
Altan/terrasse
Nej
Elevator
Nej
Liggetid
733 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
6.519 kr.
Pris/m²
8.041 kr.
Pris
595.000 kr.
Prisudvikling
-14,00 %

Finansiering

Udbetaling
595.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
0 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
0 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,2 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
13,4
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.540 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.218 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.124 kr./md.
Antal folkeskoler
11
Gns. klassekvotient
20,5

Sjælden mulighed: Ferielejlighed uden ud­lej­nings­pligt!

Velkommen til denne spændende ferielejlighed til salg! Denne "type 2" ferielejlighed er en sjælden juvel på markedet. Hvad der gør den særlig er, at den er uden ud­lej­nings­pligt, hvilket betyder, at du kan bruge den som et sommerhus efter dine egne ønsker og behov. Lignende boliger kan udlejes via Skagen Strand Feriecenter, og der budgetteres med en årlig lejeindtægt på ca. 70.000,00 kr.

Skagen Strand Feriecenter er opført i den klassiske "Skagenhus" stil med røde teglsten og er indrammet af den betagende natur, hvor den børnevenlige Hulsig strand er din nærmeste nabo. Beliggenheden er ideel for dem, der ønsker at nyde det bedste af både strand og natur. Her kan du opleve freden og skønheden i omgivelserne, mens du slapper af på den dejlige sydvendte terrasse. Der er også rigeligt med par­ke­rings­plads til dine gæster eller familiens biler. Overfor ejendommen imod nord ligger der marker.

Fe­ri­e­lej­lig­he­den blev opført i 1999 og sælges fuldt møbleret, hvilket gør det nemt for dig at flytte ind og begynde at nyde alt, hvad den har at tilbyde. Indretningen inkluderer moderne be­kvem­me­lig­he­der såsom TV, vaskemaskine, opvaskemaskine, komfur, mikroovn, køle/fryseskab samt en kaffemaskine/elkedel. Den møblerede sydvendte terrasse er perfekt til udendørs spisning, afslapning og solbadning. Her finder du borde, stole og solsenge, så du kan nyde solen og den friske luft.

Indenfor byder fe­ri­e­lej­lig­he­den på en indbydende entré, et fuldt møbleret køkken i åben forbindelse med stuen samt et badeværelse med bruseniche. Soveværelset har plads til 2 sovende gæster, og fra stuen fører en trappe op til første sal. Her finder du endnu et soveværelse med plads til 2 personer samt ekstra sovepladser på en åben hems. Der er også mulighed for at tilføje en ekstra opredning, hvis det skulle blive nødvendigt.

Denne ferielejlighed er en sjælden udbudt type, da den er uden ud­lej­nings­pligt og kan benyttes som et sommerhus. Det er en fantastisk mulighed for dig at skabe vidunderlige minder sammen med din familie og venner eller endda bruge den som et personligt tilflugtssted. Tøv ikke med at kontakte os for yderligere information om denne unikke lejlighed og dens prisleje.

Fotos kan være modelfotos.

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken