Fremvisning
Book en fremvisning

Tranevænget 24, Bork Havn6893 Hemmet

Sommerhus

5/3 rum
93 m²
1.395.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
68307014
Boligareal
93 m²
Vægtet areal
96 m²
Rum/værelser
5/3
Grundareal
1.040 m²
Antal etager
1
Byggeår
1974
Ombygget
1994
Liggetid
4 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.448 kr.
Pris/m²
14.531 kr.
Pris
1.395.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
70.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
7.771 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
6.230 kr.

Flot renoveret sommerhus med plads til hele familien

Siden 2023 har huset gennemgået en omfattende renovering - Resultatet er et indbydende og moderne sommerhus med en hyggelig stemning.

Sommerhuset er beliggende på en lukket og ugeneret grund, hvor den beplantning skaber læ og privatliv, samtidig med at der stadig er masser af lys og sol på grunden. Til huset hører en stor og solrig fliseterrasse med adgang til både redskabsrum og en hyggelig havestue.

Huset byder velkommen via et praktisk bryggers med vaskemaskine, tørretumbler og gode op­be­va­rings­mu­lig­he­der. Badeværelset fremstår lyst og indbydende med klinkegulv, skabs­ar­ran­ge­ment, bruseniche og badekar.

Indendørs er huset indrettet med hvidmalede lofter og vægge samt en stilfuld og smagfuld indretning, der skaber en hjemlig og afslappende stemning. Køkkenet ligger i åben forbindelse med spiseplads og sofaafdeling, hvilket giver et skønt samlingspunkt for familien. Her findes både brændeovn og varmepumpe. Derudover er der en rummelig stue med god plads til hygge og afslapning.
Sommerhuset rummer tre gode soveværelser - ét med dobbeltseng, ét med ¾-seng og ét med enkeltseng.

Fra 2026 er huset tilmeldt udlejning gennem DanCenter.

Er I på udkig efter et særdeles hyggeligt og velindrettet sommerhus i flotte rammer, så er Tranevænget 24 bestemt et besøg værd.

Vil du vide mere om boligen?