Åbent hus (kræver tilmelding)
22. maj kl 09.00 - 16.00

Engstrupgårdsvej 132650 Hvidovre

Rækkehus

3/3 rum
88 m²
C
4.395.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
26506339
Boligareal
88 m²
Vægtet areal
94 m²
Rum/værelser
3/3
Grundareal
292 m²
Antal etager
1
Byggeår
1959
Ombygget
2013
Energimærke
C
Liggetid
6 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.873 kr.
Pris/m²
46.755 kr.
Pris
4.395.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
220.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
23.862 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
19.182 kr.

Grundskyldspromille
6,5
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.303 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
2.975 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.184 kr./md.
Antal folkeskoler
10
Gns. klassekvotient
21,9

Attraktivt rækkehus i ét plan

Engstrup­gårds­vej 13 i 2650 Hvidovre er et charmerende ét-plans rækkehus, der byder på en velholdt boligoplevelse med et boligareal på 88 m². Denne bolig er ideel for både par og små familier, der søger et hjem med både komfort og potentiale. Huset rummer to gode soveværelser, der giver fleksible in­dret­nings­mu­lig­he­der, samt en stor og lys stue, der fungerer som det naturlige samlingspunkt for familien. Her kan I nyde hyggelige stunder og have direkte adgang til den skønne have.

Haven er en sand oase, hvor der er plads til både afslapning og leg. Den er velanlagt og giver mulighed for at skabe jeres egen grønne plet midt i byen. Derudover er der mulighed for at udvide boligarealet op til 104 m², hvilket giver jer frihed til at tilpasse hjemmet til fremtidige behov og drømme.

Boligen er i en god og vedligeholdt stand, hvilket betyder, at I kan flytte ind med det samme. Samtidig er der også gode muligheder for at modernisere og sætte jeres eget præg på indretningen, hvis I ønsker det.

Beliggenheden i det attraktive Avedøre er en stor fordel. Området er kendt for sin moderne byplanlægning og tilbyder alt, hvad hverdagen kræver. I er tæt på offentlig transport med Avedøre S-togstation, hvilket gør det nemt at komme til og fra København. Derudover er der kort afstand til skoler, dag­in­sti­tu­tio­ner og ind­købs­mu­lig­he­der, hvilket gør hverdagen bekvem.