Åbent hus (kræver tilmelding)
14. maj kl 11.00 - 11.30

Nøddelunden 348, Lille Smørum2765 Smørum

Rækkehus

3/2 rum
74 m²
C
3.500.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
29704358
Boligareal
74 m²
Vægtet areal
75 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
230 m²
Antal etager
1
Byggeår
1991
Energimærke
C
Liggetid
4 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.848 kr.
Pris/m²
46.667 kr.
Pris
3.500.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
175.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
18.922 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
15.161 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
8,8
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.795 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
4.153 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.181 kr./md.
Antal folkeskoler
11
Gns. klassekvotient
23,2

Attraktivt enderækkehus med køkkenalrum

Velkommen til Nøddelunden 348 i Smørum – et velholdt og indbydende enderækkehus med en attraktiv beliggenhed i et roligt og eftertragtet område.

Her bor I for enden af bebyggelsen, hvor der er ekstra fred og privatliv, og hvor omgivelserne indbyder til en tryg og afslappet hverdag. Boligen fremstår i god stand og er ideel til både parret, den lille familie eller jer, der ønsker en overskuelig og funktionel bolig i ét plan.

Indretningen byder på to gode værelser, et stort badeværelse samt et lyst og rummeligt køkken-alrum, der fungerer som hjemmets naturlige samlingspunkt. Her er der god plads til både madlavning og samvær, og rummet har en behagelig atmosfære med et fint lysindfald.

Fra opholdsrummet er der direkte udgang til både en solrig forhave og en hyggelig baghave, hvilket giver gode muligheder for at nyde udelivet hele dagen. I baghaven finder I desuden en overdækket terrasse, som forlænger sæsonen og skaber en perfekt ramme om både afslapning og hyggelige stunder – uanset vejret.

Boligen er i ét plan og byder derudover på et stort loftsrum, som giver masser af praktisk op­be­va­rings­plads.