Fremvisning
Book en fremvisning

Højemarksvej 62, Bolbro5200 Odense V

Rækkehus

4/3 rum
94 m²
C
1.575.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
50006664
Boligareal
94 m²
Kælder
55 m²
Vægtet areal
118 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
320 m²
Antal etager
1
Byggeår
1953
Ombygget
1967
Energimærke
C
Liggetid
114 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.756 kr.
Pris/m²
13.347 kr.
Pris
1.575.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
80.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
8.516 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
6.838 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,5 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
5,7
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.443 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.133 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.158 kr./md.
Antal folkeskoler
32
Gns. klassekvotient
22,0

Skønt dobbelthus i Bolbro!

EDC Åløkken byder velkommen til dette dobbelthus på Højemarksvej 62, i Odense V – beliggende i det attraktive Bolbro-kvarter, tæt på både Netto, letbanen, skole, svømmehal og Tarupcentret. Her bor du med kort afstand til Odense Centrum og samtidig tæt på de naturskønne omgivelser, der indbyder til smukke gåture.

Huset er i tre plan inklusive kælder og byder på en dejlig, ugenert og solrig have med flere hyggelige terrasser samt en god garage med flere gode overdækninger.

Ved ankomst træder du ind i en entré med plads til opbevaring af overtøj og sko. Herfra er der adgang til både førstesalen og kælderen. Husets køkken ligger i forbindelse med stuen og hvis man ønsker en åben forbindelse til stuen er der rig mulighed for dette. Hvilket giver mulighed for at skabe et indbydende køkken-alrum-stue, som kan blive det oplagte samlingspunkt for madlavning og hyggelige stunder.

På førstesalen venter to gode værelser samt husets andet toilet.

I kælderen er der et badeværelse med sauna samt et godt disponibelt rum med varme, som kan bruges til gæster eller hobbyer. Boligen rummer desuden flere disponible rum, der kan bruges til opbevaring eller indrettes som hobbyrum – perfekt til den, der ønsker ekstra plads og fleksibilitet. Fra kælderen er der opgang til haven.

Som en ekstra bonus byder huset på en skøn udestue, der binder huset og haven smukt sammen. Her er der rig mulighed for at skabe et hyggeligt loungeområde, hvor du kan nyde solen og de rolige omgivelser.

Vi fremviser alle ugens dage!

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken