Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 10.00 - 16.00

Kindhestegade 115610 Assens

Rækkehus

4/3 rum
224 m²
A2010
2.195.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
56104786
Boligareal
224 m²
Vægtet areal
221 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
156 m²
Antal etager
2
Byggeår
2010
Energimærke
A2010
Liggetid
9 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.604 kr.
Pris/m²
9.932 kr.
Pris
2.195.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
110.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
11.992 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
9.552 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,1 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
11,2
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.834 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.242 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.251 kr./md.
Antal folkeskoler
12
Gns. klassekvotient
19,7

Sjældent udbudt, total moderniseret byejendom fra 2010 i hjertet af Assens

Velkommen til denne enestående og moderne byejendom på Kindhestegade 11 – attraktivt beliggende midt i Assens, kun få minutters gang fra byens hyggelige butikker, caféer og kulturliv. Rækkethuset kan bruges som flexbolig.
Ejendommen er opført i 2010 og fremstår i særdeles velholdt og ind­flyt­nings­klar stand med stilrene materialevalg og en gennemgående høj kvalitet. Her får du et moderne byhus kombineret med klassisk charme og en helt særlig atmosfære.
Du bydes velkommen i en rummelig entré med et flot kig til kip og trappeforløb, som skaber en lys og indbydende stemning allerede fra første skridt. Stueplan rummer desuden gæstetoilet samt et stort og lyst køkken-alrum med velholdt Svanekøkken – hjemmets naturlige samlingspunkt. Herfra er der direkte udgang til en hyggelig, solvendt gårdhave med middagssol. I forlængelse heraf findes et funktionelt bryggers med cen­tral­støv­su­ger. Gårdhaven har også direkte adgang til gaden, hvilket giver nem adgang for cykler mv. Hertil kommer et udhus med gode an­ven­del­ses­mu­lig­he­der til hobby eller opbevaring.