Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 10.00 - 17.00

Svanevænget 9, Tørslev Hage3630 Jægerspris

Sommerhus

2/1 rum
55 m²
1.145.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
36011040
Boligareal
55 m²
Vægtet areal
57 m²
Rum/værelser
2/1
Grundareal
1.290 m²
Antal etager
1
Byggeår
1972
Ombygget
1984
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.597 kr.
Pris/m²
20.088 kr.
Pris
1.145.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
60.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
6.346 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
5.063 kr.

Sommerhus med charme og skøn natur tæt på fjorden

Svanevænget 9 i Tørslev Hage byder på et hyggeligt og overskueligt sommerhus med en dejlig grund og gode anvendelige udbygninger. Her får I et charmerende fristed, hvor rammerne er på plads til afslapning, weekendture og hyggelige stunder med familie og venner.

Sommerhuset indeholder et funktionelt køkken med spiseplads, hvor der er god mulighed for at samles omkring måltiderne. Den store stue giver fine in­dret­nings­mu­lig­he­der og et behageligt opholdsrum med plads til både so­faar­ran­ge­ment og spiseafdeling. Derudover rummer boligen et værelse samt et badeværelse i en praktisk størrelse.

Udendørs får I glæde af en hyggelig grund med flot beplantning og flere ældre træer, som skaber en stemningsfuld og grøn atmosfære omkring huset. Her er der gode muligheder for at nyde sommerdagene, grille på terrassen eller finde en rolig krog i haven.

Til ejendommen hører desuden et godt skur med værkstedsplads, hvilket giver fine muligheder for hobbyprojekter, opbevaring eller gør-det-selv arbejde. Derudover er der carport til bilen. Tørslev Hage er et populært som­mer­hu­s­om­rå­de med kort afstand til vandet og den skønne natur omkring Roskilde Fjord.

Området er kendt for sine naturskønne omgivelser, gode muligheder for gåture, cykling og hyggelige oplevelser ved fjorden. Samtidig er der ikke langt til Frederikssund, hvor I finder indkøb, caféer og øvrige daglige fornødenheder.