Fremvisning
Book en fremvisning

Grethesvej 16, Asnæs Lmfj4550 Asnæs

Sommerhus

3/2 rum
83 m²
1.495.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
45504552
Boligareal
83 m²
Vægtet areal
101 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
1.250 m²
Antal etager
1
Byggeår
2016
Liggetid
4 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.467 kr.
Pris/m²
14.802 kr.
Pris
1.495.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
75.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
8.306 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
6.581 kr.

Sommerhus fra 2016 med direkte adgang til Nordkanalen

Drømmer du om fred, natur og kvalitetstid i smukke omgivelser? Dette charmerende sommerhus fra 2016 byder på en helt særlig kombination af moderne komfort og idyllisk beliggenhed midt i naturen.
Huset rummer 83 velindrettede bo­lig­kva­drat­me­ter med en lys og indbydende atmosfære, hvor store vinduespartier inviterer naturen helt indenfor. Her får du to hyggelige soveværelser, et stilrent opholdsrum med plads til samvær og afslapning samt en skøn forbindelse mellem inde- og udeliv.
På den imponerende 1.250 m² store grund er der rig mulighed for at nyde solen, stilheden og de grønne omgivelser. Fra området er der nem adgang til Nordkanalen, hvor naturen kan opleves helt tæt på, og der er gode muligheder for fiskeri og afslappende ture langs kanalen – et oplagt sted for både naturelskere.
Som et ekstra plus medfølger en stor, lækker opvarmet garage, perfekt til hobbyprojekter, opbevaring eller bilen året rundt.
Her får du et moderne og stemningsfuldt fristed, hvor roen sænker sig, fuglene synger, og hver dag føles som ferie.

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken