Fremvisning
Book en fremvisning

Bomosevej 7, Hasmark Strand5450 Otterup

Sommerhus

4/3 rum
105 m²
1.790.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
54504077
Boligareal
105 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
494 m²
Antal etager
1
Byggeår
1957
Ombygget
1999
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.141 kr.
Pris/m²
17.048 kr.
Pris
1.790.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
90.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
9.856 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
7.826 kr.

Rummeligt fritidshus beliggende tæt på stranden!

- Hyggeligt fritidshus på 95 m² med god indretning
- Køkken i åben forbindelse med spiseplads og stue
- To annekser giver ekstra sovepladser
- Stort terrassemiljø med både solrige kroge
- Parkering til to biler

På Bomosevej 7 i Hasmark finder I dette rummelige fritidshus, hvor rammerne er sat for afslappende ophold og gode stunder med familie og venner. Huset er opført i 1957 og er løbende opdateret, så det i dag fremstår indbydende og funktionelt indrettet til fritidslivet.

Fritidshuset rummer i alt 95 m² bolig. Husets naturlige samlingspunkt er køkkenet, der ligger i åben forbindelse med både spisestue og opholdsstue. Her er der plads til at samles om måltiderne, nyde en rolig morgenkaffe eller tilbringe hyggelige aftener efter en dag i det fri. Boligen rummer desuden tre værelser, som giver gode muligheder for både familie og overnattende gæster. Hertil kommer et badeværelse, der fuldender den funktionelle indretning.

Udendørs fortsætter de gode rammer. På grunden finder I hele to annekser, som giver ekstra plads til gæster, hobby eller opbevaring. Derudover er der to skure, som giver praktisk plads til havemøbler, redskaber og øvrigt udstyr.

Grunden udgør 494 m², hvoraf 165 m² er vejareal. Her er der anlagt et stort og indbydende terrassemiljø, som virkelig sætter scenen for sommerlivet. Terrassen byder på flere opholdspladser, så det altid er muligt at finde en solrig krog i løbet af dagen, mens den overdækkede del giver mulighed for at sidde ude selv på de køligere aftener.

Beliggenheden er særdeles attraktiv. Fra fritidshuset er der blot cirka 220 meter til stranden, hvor I kan nyde vandet og den smukke nordfynske natur. Samtidig ligger Hasmark Grill og Minigolf kun omkring 560 meter fra adressen, hvilket giver gode muligheder for hyggelige udflugter i nærområdet. På blot 10 minutters kørsel når I Otterup by, hvor der findes gode ind­købs­mu­lig­he­der samt byens øvrige faciliteter.

Her får I kort sagt et charmerende fritidshus med god plads både inde og ude.

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken