Åbent hus (kræver tilmelding)
14. marts kl 14.00 - 15.00

Niels Eriksens Vej 2, Hasmark Strand5450 Otterup

Sommerhus

4/3 rum
76 m²
1.795.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
54503992
Boligareal
76 m²
Vægtet areal
79 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
794 m²
Antal etager
1
Byggeår
1992
Liggetid
43 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.245 kr.
Pris/m²
22.722 kr.
Pris
1.795.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
90.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
9.867 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
7.835 kr.

Hyggeligt fritidshus tæt på strand og natur

· Velholdt fritidshus fra 1992 med original charme
· Skøn terrasse – delvist overdækket og sydvendt
· Åbent køkken-alrum som samlingspunkt for hele huset
· 794 m² egen grund med plads til både leg og afslapning
· Kort afstand til strand, natur og feriestemning

På Niels Eriksens Vej 2 i populære Hasmark finder I dette velholdte og stemningsfulde fritidshus fra 1992. Huset er placeret i rolige og naturskønne omgivelser blot 200 m fra en af fyns bedste sandstrande, hvilket gør det ideelt som base for ferier og afslappende weekender året rundt.

Fritidshuset fremstår i sin originale og velpassede stil, og boligarealet på 76 m² er indrettet med fokus på fællesskab, lys og funktionalitet. Hjertet i huset er det åbne køkken-alrum, der med sin gennemgående planløsning forbinder rummene og skaber en naturlig samlingsplads for både hverdag og ferieliv. Herfra er der direkte adgang til den store terrasse, hvor en del er overdækket, så man kan nyde udelivet uanset vejret.

Boligen rummer tre værelser med plads til overnattende gæster eller hele familien. Derudover byder huset på gode opholdsrum og et badeværelse i pæn og anvendelig stand. Med sin klassiske som­mer­hus­stem­ning og velholdte fremtoning giver huset en sjælden ro og ægte feriefølelse.

Grunden er på hele 794 m² og giver rig mulighed for både boldspil, leg og solbadning. Terrassen fungerer som en naturlig forlængelse af opholdsrummet og skaber optimale rammer for udeliv med grill og hyggestunder. Her er mulighed for at etablere små kroge og læfyldte hjørner i haven.

Området omkring Hasmark er kendt for sine brede strande, det familievenlige miljø og let adgang til både natur og oplevelser – alt sammen blot 20 minutters kørsel fra Otterup og under en halv time til Odense.

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken