Fremvisning
Book en fremvisning

Hybenvænget 1-3, Spodsbj Drej5900 Rudkøbing

Sommerhus

3/2 rum
51 m²
1.675.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
59004121
Boligareal
51 m²
Vægtet areal
0 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
428 m²
Antal etager
1
Byggeår
1997
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.560 kr.
Pris/m²
32.843 kr.
Pris
1.675.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
85.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
9.115 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
7.219 kr.

Et rigtigt sommerhus med en skøn placering

Hybenvænget 1-3 er et charmerende og moderne fritidshus beliggende i det attraktive som­mer­hu­s­om­rå­de i Spodsbjerg, tæt på den børnevenlige badestrand og havnen. Huset er nydeligt renoveret af nuværende ejer, hvor både tag og køkken er skiftet, plus de mange andre gode forbedringer der er lavet. Haven er fint omkranset af hæk, og giver en dejlig ugeneret grund, hvor man kan nyde en lækker middag med mad fra grillen, eller sole sig i de grønne omgivelser. Indenfor finder du en velindrettet stue, der fungerer som husets hjerte, hvor der er plads til både spise- og opholdsområde. Køkkenet er moderne og funktionelt, perfekt til at tilberede måltider efter en dag ved stranden eller på opdagelse i Langelands smukke natur eller Rudkøbings charmerende gader.

Området omkring Spodsbjerg er kendt for sin fredelige atmosfære og naturskønne skønhed, samtidig med at det tilbyder spændende aktiviteter som fiskeri og vandreture. Havnen i Spodsbjerg er en kort gåtur væk, hvor du kan nyde udsigten over Lan­gelands­bæl­tet og den fascinerende skibstrafik. Dette sommerhus er ikke bare en bolig, men en mulighed for at investere i livskvalitet og skabe uforglemmelige minder i et af Langelands mest eftertragtede fri­tids­hu­s­om­rå­der.

Indeholder: Stue/køkken i et med fin brændeovn, udgang til dejlig terrasse, godt ovenlys i køk­ke­naf­de­lin­gen som skaber et dejligt lyst og indbydende miljø. Moderniseret badeværelse med brus. Børneværelse med stor køjeseng og ekstra seng, så der er plads til 3 personer. Soveværelse med udgang til haven.

I haven er der et ældre udhus/anneks, som man evt. kunne forny med et mere tidssvarende byggeri (selvfølgelig efter ansøgning hos kommunen)

Skynd dig før der er en anden der har købt det.

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken