Fremvisning
Book en fremvisning

Pilevænget 59, Snaptun7130 Juelsminde

Sommerhus

4/3 rum
80 m²
2.295.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
71204625
Boligareal
80 m²
Rum/værelser
4/3
Antal etager
1
Byggeår
2017
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.547 kr.
Pris/m²
28.688 kr.
Pris
2.295.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
115.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
12.665 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
10.111 kr.

Et fristed skabt til langsomme morgener og lune aftener

På Pilevænget 59 folder sommerlivet sig ud i rolige og moderne rammer, hvor lyset får lov til at sætte stemningen fra første øjeblik. Her står et sommerhus fra 2017, skabt med fokus på komfort, æstetik og de små pauser, der gør ferien til noget særligt.

De store vinduespartier trækker naturen helt tæt på og lader dagslyset strømme ind, så rummene føles lette og levende dagen igennem. Inde og ude smelter sammen, og der opstår en naturlig ro, hvor tiden får lov til at gå lidt langsommere.

Sommerhuset rummer tre gode værelser med plads til både familie og gæster samt et lyst og indbydende badeværelse hvor enkle linjer og moderne løsninger skaber en behagelig start på dagen og rolige afslutninger efter lange sommerdage. Overalt breder gulvvarmen sig som en diskret luksus, og med luft til vand varmepumpe er der skabt et behageligt indeklima året rundt, uanset årstid.

Den store hems tilfører huset en særlig dimension. Et frirum hævet over resten af boligen, hvor der er plads til fordybelse, leg eller stille stunder med udsigt til lyset, der bevæger sig gennem rummet.

Udenfor venter de lækre terrasser, som smyger sig rundt om huset og gør det muligt at følge solen hele dagen. Fra de første kopper kaffe i morgensolen til lange, lune aftener under åben himmel, er der altid et sted at finde læ og ro.