Åbent hus (kræver tilmelding)
26. maj kl 10.00 - 15.00

Strandvænget 25, Saksild8300 Odder

Sommerhus

4/3 rum
106 m²
3.250.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
83004851
Boligareal
106 m²
Vægtet areal
109 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
802 m²
Byggeår
2020
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.352 kr.
Pris/m²
29.817 kr.
Pris
3.250.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
165.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
18.037 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
14.464 kr.

Attraktivt sommerhus nær Saksild Strand – oplagt til både ferie og udlejning

Drømmer I om et lyst og indbydende sommerhus tæt på en af Østjyllands bedste badestrande? Så byder dette skønne sommerhus ved Saksild Strand jer velkommen til ægte feriestemning i naturskønne omgivelser.

Huset er indrettet med fokus på lys, komfort og samvær. Det åbne køkken fremstår lyst og fuldt udstyret og ligger i naturlig forbindelse med spiseområdet - perfekt til hyggelige måltider med familie og venner. Bag køkkenet finder I en dejlig opholdsstue, hvor dobbeltdøre åbner op til en stor, sydvendt terrasse. Her kan sommerdagene nydes i fulde drag, hvad enten det er med morgenkaffe i solen, afslapning i loungemøblerne eller noget helt tredje.

Boligen rummer hele tre gode og rummelige værelser, der giver plads til både familie og gæster. To af værelserne er indrettet med dobbeltsenge, mens det tredje er ideelt til børn med to køjesenge og plads til op til fire overnattende. Hertil kommer et stort og funktionelt badeværelse.
Huset fremstår med en flot facade i canadisk cedertræ - en eksklusiv og eftertragtet kva­li­tets­mar­kør, der understreger både æstetik og holdbarhed.

Sommerhuset er beliggende i det attraktive område Strandvænget, hvor store fællesarealer og en luftig, spredt bebyggelse skaber en særlig ro, fine kig og en fornemmelse af privatliv - en sjælden kvalitet, der giver området sin helt egen karakter.