Åbent hus (kræver tilmelding)
17. maj kl 12.00 - 16.00

Enstensvej 323210 Vejby

Villa

3/2 rum
111 m²
C
2.695.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
33002847
Boligareal
111 m²
Vægtet areal
115 m²
Rum/værelser
3/2
Grundareal
809 m²
Antal etager
1
Byggeår
1987
Energimærke
C
Liggetid
7 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.433 kr.
Pris/m²
23.435 kr.
Pris
2.695.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
135.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
14.594 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
11.715 kr.

Grundskyldspromille
11,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.324 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.730 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.350 kr./md.
Antal folkeskoler
7
Gns. klassekvotient
20,4

Roligt beliggende, smuk villa i Vejby

På lukket villavej i skønne Vejby, tæt på stranden, ligger denne charmerende villa med et fantastisk lysindfald og en helt privat, frodig have. Beliggenheden byder på kort afstand til indkøb, offentlig transport, skole m.v. og kombinerer rolige omgivelser med nem adgang til hverdagens fornødenheder.
Grunden er smukt anlagt og helt ugeneret med blomstrende buske og træer, der skaber en grøn og stemningsfuld ramme om boligen og giver et dejligt privatliv.
Boligen byder velkommen i en entre, som leder videre rundt i huset. Det store, nyere køkken ligger separat, men åbent i forhold til opholdsstuen og danner rammen om både madlavning og samvær. Fra køkkenet er der direkte udgang til grunden, hvilket naturligt forlænger boligen ud i haven.
Opholdsstuen er lys og indbydende med udgang til den hyggelige træterrasse. Ved de store pa­nora­mavin­du­er er der indrettet en praktisk arbejdskrog med smuk udsigt til haven.
Huset rummer desuden to gode soveværelser, et dejligt badeværelse med bruseniche samt et funktionelt bryggersrum. I haven findes endvidere en udebruser - ideel efter en tur ved stranden på varme sommerdage.