Fremvisning
Book en fremvisning

Udsholtvej 32, Udsholt3230 Græsted

Villa

7/5 rum
248 m²
D
4.495.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
34012278
Boligareal
248 m²
Kælder
6 m²
Vægtet areal
299 m²
Rum/værelser
7/5
Grundareal
2.240 m²
Antal etager
1
Byggeår
1850
Ombygget
2003
Energimærke
D
Liggetid
5 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
5.329 kr.
Pris/m²
15.033 kr.
Pris
4.495.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
225.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
24.282 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
19.494 kr.

Grundskyldspromille
11,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.324 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.730 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.350 kr./md.
Antal folkeskoler
7
Gns. klassekvotient
20,4

Er drømmen en romantiske og stråtækt bolig - tæt på Kattegat?

Du læste videre - så velkommen til Udsholtvej 32 – en helt igennem charmerende tidligere landejendom, beliggende i et attraktivt fri­tids­hu­s­om­rå­de, kun få skridt fra Kattegat og omgivet af smuk, varieret natur.
Ejendommen rummer hele 248 m² med god plads til både familie- og fritidsliv. Her får I bl.a. to hyggelige stuer og hele fem soveværelser, hvilket gør boligen ideel til den pladskrævende familie eller som samlingspunkt for flere generationer.
Den romantiske have med flot gammel beplantning skaber en helt særlig stemning og indbyder til afslapning, leg og lange sommeraftener under åben himmel. Området byder på et væld af naturskønne oplevelser lige uden for døren – fra åbne landskaber til kystnære stier og strandliv ved Kattegat.
Beliggenheden i et særdeles eftertragtet fri­tids­hu­s­om­rå­de, hvilket giver en unik kombination af landlig idyl og nærhed til havet – perfekt til helårsbolig for naturelskerne og et fristed væk fra hverdagens tempo.
Ejendommen åbner samtidig op for spændende muligheder for at etablere et attraktivt Bed & Breakfast. Med den eftertragtede placering tæt på kysten og de mange værelser kombineret med planløsningen er rammerne ideelle for at kombinere boligdrømmen med en ind­tægts­gi­ven­de livsstil. Nuværende ejer har drevet B&B fra adressen med succes og mange flotte anmeldelser fra gæsterne.