Åbent hus (kræver tilmelding)
14. maj kl 11.30 - 12.00

Sundbyvej 263600 Frederikssund

Villa

4/3 rum
138 m²
D
3.795.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
36010999
Boligareal
138 m²
Kælder
60 m²
Vægtet areal
159 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
551 m²
Antal etager
1
Byggeår
1932
Ombygget
1987
Energimærke
D
Liggetid
1 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
3.583 kr.
Pris/m²
23.868 kr.
Pris
3.795.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
190.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
20.510 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
16.418 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,6 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
12,0
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.872 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.661 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.312 kr./md.
Antal folkeskoler
6
Gns. klassekvotient
20,5

Charmerende villa i Frederikssund Syd

Sundbyvej 26 i Frederikssund byder på en charmerende rød­sten­se­jen­dom med god beliggenhed i Frederikssund Her får du hele 198 etagemeter fordelt på kælder, stueplan og 1. sal – en bolig med både sjæl, funktionalitet og plads til at sætte sit eget præg.
Ejendommen rummer 108 kvm. i stueplan, 30 kvm. på 1. salen samt 60 kvm. i kælderen. Planløsningen er både praktisk og indbydende. På 1. salen finder du to værelser, som giver gode muligheder for børneværelser, kontor eller gæsteafdeling. I stueetagen bydes du velkommen til et stort værelse, et køkken, en rummelig stue med hyggelig brændeovn samt badeværelse. Kælderen tilbyder to gode disponible rum, som kan anvendes til opbevaring, hobby eller andre praktiske behov.
Boligen fremstår med et charmerende udtryk og en god indretning, der gør huset anvendeligt for mange typer købere. Her er en ejendom med historie og personlighed – og med et stærkt fundament for at næste ejer kan føre husets rejse videre.
Beliggenheden er en klar fordel. Fra adressen er der kort afstand til Frederikssund Station og alle midtbyens tilbud, som nemt nås via stisystemer. Samtidig er både Ådalens Skole og Idrætsbyen inden for kort rækkevidde, hvilket gør hverdagen bekvem for både børnefamilien og den aktive livsnyder.