Fremvisning
Book en fremvisning

Hørve Kanalvej 35, Hørve Lammefjord4534 Hørve

Villa

5/3 rum
200 m²
A2010
2.895.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
45504565
Boligareal
200 m²
Vægtet areal
198 m²
Rum/værelser
5/3
Grundareal
6.477 m²
Antal etager
1
Byggeår
1907
Ombygget
2006
Energimærke
A2010
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
2.499 kr.
Pris/m²
14.621 kr.
Pris
2.895.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
145.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
15.667 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
12.456 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
12,3
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.656 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.549 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.371 kr./md.
Antal folkeskoler
4
Gns. klassekvotient
18,4

Skøn landvilla på stor grund...

Hørve Kanalvej 35 byder på en virkelig velholdt og charmerende landvilla med masser af plads, fredelige omgivelser og en fantastisk grund på hele 6.477 m². Her får man følelsen af landlig idyl kombineret med en bolig, der er passet og plejet med stor omhu.
Boligen rummer 3 gode værelser fordelt på stueplan og 1. sal, hvilket giver en funktionel og fleksibel indretning til både familien, parret eller dem, der ønsker ekstra plads til hjemmekontor eller hobby. Hertil kommer 2 hyggelige stuer med et skønt lysindfald og god plads til både afslapning og samvær. Køkkenet fremstår pænt og indbydende, og boligen har desuden 2 badeværelser, som gør hverdagen ekstra komfortabel.
På 1. salen finder man en stor og dejlig tagterrasse, hvor udsigten over de åbne marker og den smukke natur virkelig kan nydes. Her er der rig mulighed for at starte dagen med morgenkaffen eller afslutte aftenen i rolige og naturskønne omgivelser.
Ejendommen er beliggende i et fantastisk landområde nær Hørve, hvor naturen, roen og de åbne vidder skaber en helt særlig stemning. Området er kendt for sine smukke landskaber, små hyggelige veje og nærheden til både skov, marker og det attraktive Odsherred. Her får man det bedste fra landet – fred, luft og plads – samtidig med at indkøb, skole og hverdagens nødvendigheder stadig er inden for overskuelig afstand.