Fremvisning
Book en fremvisning

Kirkevej 95935 Bagenkop

Villa

5/4 rum
137 m²
F
1.795.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
59004110
Boligareal
137 m²
Kælder
42 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
782 m²
Antal etager
1
Byggeår
1963
Energimærke
F
Liggetid
0 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.067 kr.
Pris/m²
13.102 kr.
Pris
1.795.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
90.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
9.834 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
7.806 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,3 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
12,2
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
4.182 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.273 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.454 kr./md.
Antal folkeskoler
4
Gns. klassekvotient
18,5

Murermesterhus med fantastisk udsigt i Bagenkop

På Kirkevej i Bagenkop finder man dette gode og meget regulære murermesterhus, der byder på en god kombination af komfort, smuk udsigt og beliggenhed i naturskønne omgivelser. Med et boligareal på 137 m² fordelt på 4 værelser, er der rigelig plads til både familieliv og gæster. Huset har en rummelig kælder på 42 m², der kan anvendes til opbevaring eller som hobbyrum. Beliggende på en grund på 782 m², tilbyder ejendommen en fantastisk udsigt over både havnen, vandet og byen, med kirken som en smuk baggrund. Denne udsigt kan nydes fra både hus og have, hvilket skaber en stemningsfyldt atmosfære. Kan benyttes som både helårs- og fritidsbolig, hvilket giver fleksibilitet for købere med forskellige behov. Denne ejendom er en enestående mulighed for at blive en del af et engageret og levende lokalsamfund, samtidig med at man har sin egen private oase med en fantastisk udsigt.

Bagenkop er kendt for sin rige historie og naturskønne omgivelser, hvor vilde heste og idylliske strande er en del af hverdagen. Byen tilbyder et stærkt lokalsamfund med et væld af aktiviteter for både børn og voksne. Fra kunsthal til sport­s­fa­ci­li­te­ter, her er noget for enhver smag.