Åbent hus (kræver tilmelding)
15. maj kl 09.00 - 17.00

Sandgårdsparken 23, Isenvad7430 Ikast

Villa

6/5 rum
187 m²
C
2.495.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
71309461
Boligareal
187 m²
Vægtet areal
209 m²
Rum/værelser
6/5
Grundareal
1.069 m²
Antal etager
1
Byggeår
2004
Energimærke
C
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.463 kr.
Pris/m²
11.938 kr.
Pris
2.495.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
125.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
13.525 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
10.876 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,1 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
9,1
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.727 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.041 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.252 kr./md.
Antal folkeskoler
11
Gns. klassekvotient
21,6

Etplansvilla fra 2006 med gulvvarme i hele huset

Huset rummer hele 187 kvm. Beboelse og 55 kvm. Garage og er perfekt indrettet med 5 værelser, 2 badeværelser og køkken-alrum og stue i åben forbindelse. Ligeledes er der en dejlig rolig stikvej, hvor man roligt kan sende sine børn ud og lege på vejen. I haven kan privat livet nydes med den fine lukkede have og de hyggelige terrasser.

Ejendommen er beliggende i Isenvad blot 5 km. Fra Ikast. Byen har skole fra 0.-6. klasse og "Børnehuset" som er en børnehave og fritidsordning. Der er rige muligheder for forskellige former for aktiviteter i byen, som bl.a. badminton, Isenvad sport og fritid, gym­na­stik­for­e­ning og FDF mm. Isenvad fik 2013 et stort moderne multihus, som fungerer som byens centrale samlingssted for foreningsliv, idræt og kultur.

Villaen er indrettet med et praktisk bryggers, 3 børneværelse og badeværelse, køkken-alrum med udgang til den skønne terrasse, hyggelig stue, soveværelse med eget badeværelse og et ekstra værelse

Bestil en fremvisning på 97153322

EDC byder velkommen

Vil du vide mere om boligen?