Hyggelig og velbeliggende hus med god anneks
Skønt beliggende i Svankjær på helt lukket grund med gammel beplantning. På den hyggelige grund finder du et lyst, velholdt og hyggeligt hus på 54 kvm med decratag, sprossede vinduer og tilhørende anneks med to værelser.
OBS: Ingen bopælspligt, så huset kan anvendes til sommerhus.
Beliggende i Svankjær, som er en hyggelig og naturskøn landsby beliggende i det fredelige Thy – kun få kilometer fra Bedsted og med kort afstand til både Nationalpark Thy og Vesterhavet. Fra huset er der stiareal til Havet og ligeledes kun få hundrede meter til Nationalpark Thy med vesterhavsstien der går nord på mod Klitmøller/Hanstholm.
Huset indeholder en lys og rummelig entre med klinkegulv, vaskemaskine og fryser. Herfra er der adgang til et pænt og lyst badeværelse med bruseniche og pænt bademøbel. Stor kombineret spise- og opholdsstue med loft til kip, varmepumpe og udgang til syd-/østvendt terrasse og den hyggelige, lukkede have. Velholdt køkken med fyldningslåger, som er i åben forbindelse med stuen. Fra stuen er der endvidere adgang til et lyst og rummeligt værelse med loft til kip.
Tilhørende huset er der et superfint anneks indrettet med to lyse værelser og en entre. Derudover finder du på grunden en carpot samt et skur (ej reg. på BBR)