Åbent hus (kræver tilmelding)
13. maj kl 10.00 - 17.00

Harevænget 268450 Hammel

Villa

5/4 rum
162 m²
A2010
2.375.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
84500332
Boligareal
162 m²
Vægtet areal
161 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
400 m²
Antal etager
2
Byggeår
2006
Energimærke
A2010
Liggetid
6 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.980 kr.
Pris/m²
14.752 kr.
Pris
2.375.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
120.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
12.873 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
10.294 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
25,7 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
10,6
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.987 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.131 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.220 kr./md.
Antal folkeskoler
13
Gns. klassekvotient
20,8

Velindrettet familievilla med 4 værelser og attraktiv beliggenhed i Hammel

Velkommen til Harevænget 26 - en rummelig og funktionel bolig på hele 162 m² fordelt på to etager. Her får I en velplanlagt villa med god plads til familien, en praktisk rumfordeling og flere gode opholdsrum både inde og ude.

I stueplan bydes I velkommen i entréen med adgang til husets centrale rum. Her finder I et lyst og åbent køkken/alrum i forbindelse med stuen, som naturligt bliver hjemmets samlingspunkt. Fra opholdsrummet er der direkte udgang til terrasse og overdækket areal, hvor udelivet og udsigten kan nydes i rolige omgivelser. Stueplan rummer desuden et værelse, et badeværelse samt bryggers med egen indgang - ideelt til den travle hverdag.

På 1. sal fortsætter den gode planløsning med hele tre værelser, hvilket giver fleksible muligheder for børneværelser, kontor eller hobbyrum. Dertil er det store værelse med adgang til walk-in closet, som giver ekstra op­be­va­rings­plads. Herudover er der endnu et badeværelse, så man har alt det nødvendige på 1. sal
Til ejendommen hører desuden carport og skur, som giver gode praktiske løsninger til både bil og opbevaring.