Åbent hus (kræver tilmelding)
19. marts kl 10.00 - 16.00

Solvænget 2, Assentoft8960 Randers SØ

Villa

4/3 rum
102 m²
E
1.245.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
89004428
Boligareal
102 m²
Kælder
31 m²
Vægtet areal
117 m²
Rum/værelser
4/3
Grundareal
920 m²
Antal etager
1
Byggeår
1954
Energimærke
E
Liggetid
153 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.982 kr.
Pris/m²
10.641 kr.
Pris
1.245.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
65.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
6.794 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
5.413 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,0 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
13,9
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.391 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
2.983 kr./md
Børnehave (3-5 år)
1.927 kr./md.
Antal folkeskoler
19
Gns. klassekvotient
20,9

Solid villa med masser af muligheder - kom godt og billigt i gang på boligmarkedet i Assentoft

Velkommen til Solvænget 2 - en solid og velbeliggende villa i det populære Assentoft. Her får du en bolig med et stærkt fundament, godt murværk, plastvinduer og minimal udvendig ved­li­ge­hol­del­se. Med en stor grund, en god garage og masser af muligheder både inde og ude, er dette huset for dig, der vil have meget hus for pengene.
Boligen rummer det hele:
I stueplan finder du en stor og lys stue i åben forbindelse med køkkenet, hvilket giver en rummelig og indbydende atmosfære til hverdagens liv og samvær.
På 1. sal venter tre gode værelser samt et badeværelse - perfekt indrettet til børnefamilien eller dig, der ønsker ekstra plads til kontor og gæsteværelse.
Underetagen byder på store disponible rum samt endnu et badeværelse, ideelt som hobbyrum, hjemmefitness eller ekstra opbevaring.
Udenfor får du en stor grund, der både indbyder til leg, haveprojekter og muligheden for at bygge til, hvis behovene vokser. Huset vender perfekt i forhold til solen, så du kan nyde solen fra morgen til aften - uanset om du er til morgenkaffe på terrassen eller hyggelige sommeraftener i haven.
Vindskeder og garage kunne trænge til en klat maling, men det er hurtigt klaret - og så står du ellers med en villa, der allerede er godt på vej og venter på, at du sætter dit personlige præg.
- Solid villa i røde mursten og med plastvinduer - minimal ved­li­ge­hol­del­se
- Stor grund med mange muligheder - også for tilbygning
- God garage og gode disponible rum i kælderen
- Solrig beliggenhed med lys og luft hele dagen
- Perfekt til både førs­te­gangs­kø­be­ren, den lille familie eller den handy boligdrømmer
Solvænget 2 er kort sagt en bolig med masser af potentiale - og en sjælden chance for at komme rigtig godt og billigt i gang på boligmarkedet i et attraktivt og børnevenligt område

Vil du vide mere om boligen?

Har du spørgsmål om boligen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken