Stor og rummelig rød murstensvilla på Hasselvænget 23 i Løgstør, beliggende i et roligt og trygt kvarter, som passer særligt godt til børnefamilien. Boligen er bygget solidt med fuldmuret vægge og praktisk planløsning med masser af plads til familielivet. I stueplan findes et værelse, og førstesalen rummer hele tre store værelser, hvilket giver en god og velfungerende opdeling i hverdagen. Der kan med fordel laves et ekstra værelse i stueplan. Så der i alt kommer 5 store værelser i huset. Det ene værelse ovenpå har udgang til en pæn altan hvor der er kig til fjorden og de flotte grønne arealer, som giver et ekstra uderum og et hyggeligt sted at trække lidt luft.
Boligen er indrettet med toilet både ovenpå og nedenunder, hvilket gør boligen særligt anvendelig for den store familie eller for køberen, der ønsker god plads og en praktisk planløsning. Her er tale om en bolig, hvor der er tænkt i funktion, rummelighed og holdbare løsninger. Køkken al rummet og stuen er huset hjerterum, hvor der er massere af luft og muligheder for at komme udenfor på boligens mange private terrasser.
Udendørs fortsætter de gode kvaliteter. Hele huset er om fuget og både sten og fuger står rigtig pænt og velholdt. Haven er stor og omgivet af træer, hvilket giver læ og skaber en mere rolig og afskærmet ramme om udelivet. Her er fine terrassearealer, god plads til børn, boldspil og hyggelige stunder, og samtidig mulighed for bare at nyde haven i fredelige omgivelser.
Kun 50 meter fra hoveddøren, er områdets populære legeplads hvor hele området mødes og leger og hygger. Yderligere er der kun en kort gåafstand til Løgstør skole, børnehave og lanternen som er samlingssted med håndbold, fodbold, skydning, fitness, biograf, tennis, boksning og meget mere!
Til ejendommen hører både stor garage på 30m2 og udhus på 18m2, som giver ekstra plads til opbevaring, værksted eller hverdagens praktiske behov.